Mikołajkowy Rajd Kuracjusza 2018

Drodzy zmęczeni życiem łowcy górskich przygód! Po całorocznych trudach walki z gęstym błotem, rzęsistym deszczem, porywistym wiatrem, nieprzebytymi zaspami, źle oznakowanymi szlakami, poranną niedyspozycją… Mikołaj ma Wam do zaoferowania odrobinę relaksu 😉 Łamie Cię w kościach? Stawy trzeszczą niemiłosiernie? Nogi nie niosą tak jak kiedyś? Najwyższy czas wybrać się do sanatorium! Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS UEP zaprasza na jedyny w swoim rodzaju Mikołajkowy Rajd Kuracjusza, podczas którego będziecie mieli okazję odwiedzić położone w malowniczej scenerii Beskidu Niskiego perły polskich uzdrowisk – Wysową i Krynicę.

Który turnus?
6-9 grudnia 2018 r. (czwartek-niedziela, wyjazd w czwartek wieczorem)

Gdzie składać wniosek o skierowanie?
Zgłoszeń dokonujemy poprzez wypełnienie poniższego formularza:
https://goo.gl/x49CnD
Limit zgłoszeń: 30. Bez wpłaty na konto zgłoszenie nie jest ważne!

Refundacja NFZ?
BRAK.
Koszt wyjazdu dla osób ze zniżką studencką: 200 zł
Koszt wyjazdu dla osób bez zniżek: 255 zł

Pakiet rehabilitacyjny?
Pakiet opłacany przez kuracjusza zawiera koszty zakwaterowania i dojazdu. Napoje i wyżywienie kuracjusz zapewnia sobie we własnym zakresie.

Zakwaterowanie?
Ośrodek Wypoczynkowy 4 Pory Roku Wysowa Zdrój
Pensjonat Mewa Krynica Zdrój 

Dojazd?
Tam: IC 83175 Poznań 21:39 – Tarnów 7:15 -> Autobus Tarnów 7:30 – Wołowiec 9:00
Z powrotem: Szwagropol Krynica 11:40 – Kraków 14:45 -> IC 3700 Siemiradzki Kraków 16:15 – Poznań 22:42

Obowiązkowe wycieczki turystyczno-krajoznawcze?

Dzień 1: 7 godzin (21 km)
Startujemy z miejscowości Wołowiec, dobrze znanej wielbicielom twórczości Andrzeja Stasiuka. Przez większość dnia podążamy szlakiem czerwonym, zdobywając po drodze szczyty takie jak Rotunda (771 m. n.p.m.) czy Kozie Żebro (847 m. n.p.m.). Na tym ostatnim skręcamy na szlak zielony, który zaprowadzi nas do Wysowej.
Mapa

Dzień 2: 8 godzin (23 km)
Po serii zabiegów terapeutycznych w miejscowości Wysowa wracamy na zielony szlak, który od rana prowadzi ostro pod górę. Na rozstaju w miejscowości Cegiełka skręcamy w prawo, na ciągnący się wzdłuż granicy polsko-słowackiej szlak czerwony, którego śladem zdobywamy Ostry Wierch (930 m. n.p.m.) oraz Lackową (997 m. n.p.m.) – najwyższy szczyt Beskidu Niskiego, zaliczany do Korony Gór Polski. Jeżeli jednak myślicie, że dalej będzie z górki, to jesteście w błędzie. Przed nami jeszcze Dzielec (793 m. n.p.m.), na którym skręcamy na szlak zielony, by dotrzeć nim do szczytu Huzary (864 m. n.p.m.). Stamtąd obieramy szlak żółty, który przez szczyt Góry Parkowej (741 m. n.p.m.) zaprowadzi nas do Krynicy.
Mapa

Wycieczki fakultatywne?

Dzień 3: 2 godziny (6 km)
Dla rannych ptaszków trasa dookoła Krynicy. Ruszamy szlakiem żółtym w kierunku Góry Krzyżowej (761 m. n.p.m.). Powrót przez Przełęcz Krzyżową, szlakami zielonym i czerwonym.
Mapa

W miejscowości Wysowa istnieje możliwość skorzystania z tamtejszego Parku Wodnego (15 zł/75 min, czynny do 20:45).

W Pensjonacie Mewa wszystkie pokoje wyposażone są w TV i czajnik! Dodatkowo do dyspozycji gości jest stół do ping-ponga, bilard, sauna, jakuzzi i tężnia solna.

Zarówno w Wysowej, jak i w Krynicy funkcjonują pijalnie wód mineralnych. Zachęcamy do spróbowania kultowych zdrojów Jan, Zuber, Słotwinka, Mieczysław, Tadeusz, Aleksandra, Józef I czy Bronisław.

W obydwóch miejscowościach funkcjonują restauracje czynne do godziny 21-22.

Kierownicy turnusu?
Jakub Staniszewski
Grzegorz Pomian