O nas

W skrócie

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej (w skrócie „SeTKa”) jest sekcją Akademickiego Związku Sportowego przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Powstała w lipcu 1997 roku, aby popularyzować turystykę jako formę spędzania wolnego czasu oraz upowszechniać zamiłowanie i szacunek do przyrody. Skupiamy studentów ze wszystkich wydziałów i ze wszystkich lat studiów naszej Alma Mater. Jesteśmy także otwarci na nowe znajomości i kontakty – nie jest wymagane byś był studentem naszej uczelni by do nas dołączyć!

Kim jesteśmy?

Tworzymy dość zróżnicowaną grupę ludzi, których łączy jedno – pasja podróżowania, w szczególności po różnej maści górach. Oprócz rzeszy obecnych studentów z różnych roczników (zarówno z naszej Uczelni, jak i innych, niekoniecznie poznańskich) do SeTKi należy sporo absolwentów, którzy chętnie pomagają dobrą radą, doświadczeniem, a i nierzadko wybierają się na SeTKowe wypady.

W Sekcji znajdziesz wielu wspaniałych ludzi, którzy, tak jak z pewnością i Ty, uwielbiają męczące, choć wynagradzające trudy górskie wycieczki, klimat ogniska z gitarą i wspólnym śpiewaniem przy namiotach, wiatr na szczycie, ciszę lasów i gwar schroniska…

Spotkasz tu też grupę zapalonych biegaczy (wyczynowców, maratończyków, ale też i tych niedzielnych), narciarzy (zjazdowych, biegowych, ski-tourowych…), siatkarzy (wyskoczysz z nami pograć na halę?), gitarzystów (tych, co z gitarą się najwidoczniej urodzili, jak i tych, co znając 3 akordy, z nie mniejszym zapałem brzdąkają przy ognisku)… Biorąc pod uwagę profil naszego Uniwersytetu Ekonomicznego, nie zabraknie Ci też towarzystwa ekonomistów, finansistów, marketingowców i informatyków – ale nie martw się, jeśli nie jesteś jednym/ą z nich – są też i lekarze i prawnicy i językoznawcy i sprzedawcy – nudno nie będzie… :)

Nie stronimy od dobrej zabawy. Gitarowe granie, śpiewy, a nawet tańce potrafią kończyć się późno w nocy. Nie przeszkadza to jednak w wyjściu na szlak następnego ranka.

Nasza działalność

Organizujemy rajdy górskie (czyli inaczej wyjazdy, wypady, wyrypy, obozy, biwaki, trekkingi, spacerki i inne), spływy kajakowe, wypady na narty, dłuższe, wakacyjne wypady za granicę jak i różnego rodzaju spotkania – od porajdowych spotkań celem wymiany zdjęć, pogawędzenia, pogrania na gitarze, przez pogadanki bardziej techniczne np. n.t. wypraw i nart ski-tourowych, do pokazów zdjęć z dalekich i bliskich wojaży naszych członków i przyjaciół. By dowiedzieć się więcej, zerknij do działu Wyjazdy, gdzie znajdziesz Informatory jak i Relacje.

Dlaczego warto z nami wyjeżdżać?

Jesteśmy po to, aby uatrakcyjnić życie studentów, które niestety staje się coraz bardziej monotonne i schematyczne. Nasze wyjazdy są okazją do przeżycia niezapomnianych przygód. Ciągnie nas tam, gdzie jeszcze nie byliśmy i gdzie przed nami było niewielu. A nawet jeśli jest ciężko, to wiemy jedno: wspomnienia, które pozostają są tym piękniejsze, im większe trudności pokonaliśmy z podniesioną głową.

Czy jesteś gotów/owa ruszyć z nami na szlak? :)

Jeśli cały czas się wahasz, zapraszamy do obejrzenia filmiku z marcowego rajdu „But w wodzie”, którego uczestnicy przemierzali śniegi i lody Gór Stołowych :) Film autorstwa naszych szalonych SeTKowiczek – Doroty Kotarskiej i Gosi Piestrzyńskiej.

Kliknij i zobacz jak się bawi STK! (polecamy wersję HD)

STK czyli SeTKa!

Jesteśmy organizacją studencką przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Promujemy turystykę jako sposób spędzania wolnego czasu, przez organizację rajdów górskich i rowerowych, spływów kajakowych, wypadów na narty... Zapraszamy!
Logo STK Logo AZS Logo UEP

Polub nas na FB!