Rajd Na Dobry Początek

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS UEP serdecznie zaprasza na Rajd Na Dobry Początek

Podczas jednego rajdu zdobędziemy najwyższe punkty aż 3 pasm górskich: Gór Wałbrzyskich (Borowa), Gór Kamiennych (Waligóra) oraz Gór Sowich (Wielka Sowa).

Dlaczego “Na Dobry Początek”? Otóż:

• dla tych, co chodzą po górach – już trzynastego dnia 2017 roku, będziecie mieli okazję do kolejnej wyprawy.

• dla tych, co zdobywają szczyty Korony Gór Polskich – będziecie mieli okazję na 1 rajdzie zdobyć 2 szczyty należące do Korony Gór Polski (byłyby 3, ale ktoś źle zmierzył Chełmiec i to on należy do KDG).

• dla tych, którzy jeszcze z nami nie jeździli – macie wielką szansę zrobić coś nowego na początek 2017 roku! Jeżeli macie jakiekolwiek obawy – pozbądźcie się ich 🙂 Gwarantujemy Wam, że nie będziecie żałować! Warto choć raz pojechać i się przekonać czy taka forma rekreacji jest dla Was odpowiednia. Jeżeli macie wątpliwości, że nie dacie rady w zimie w górach to są one z pewnością na wyrost! Na rajdzie najwyższym szczytem będzie Wielka Sowa (1015 m), więc żadne Rysy to nie są 🙂 Nie trzeba mieć żadnego profesjonalnego sprzętu.
    Czy więc już się zdecydowałeś? Czy nie warto choć raz spróbować czegoś innego? Rajd może być ciekawą alternatywą do siedzenia w domu, kolejnej imprezy na mieście, grania na komputerze czy siedzenia na Internecie 😉
    Podsumowując:
    1) piękne widoki 2) imprezy wieczorem 3) śpiewanie przy gitarze 4) na studencką kieszeń 🙂

UWAGA: dla tych, którzy wezmą gitarę i będą umilać czas swoją grą wieczorami – 15% upustu od ceny bazowej 🙂

Link do formularza: https://goo.gl/forms/2bJSsxF6km8M9LSj1

Link do wydarzenia na Facebooku:

Termin rajdu: 13-15.01 2017 r.

Koszt (obejmujący transport i nocleg)

• Studenci: 125 zł

• Reszta: 185 zł

Jak się zapisać?

Dojazd: Poznań Główny (3:24) -> Wałbrzych (8:21) [TLK]

13.01 (piątek) Zbiórka o godzinie 3:02 przy kasach w nowym budynku dworca.

Powrót: Ludwikowice Kłodzkie (17:00) -> Poznań Główny (22:29)

15.01 (niedziela) Odjazd 17:00

[PKP]: Ludwikowice Kłodzkie (17:00) -> Kłodzko Główne (17:44) [KD]

[PKP]: Kłodzko Główne (17:57) ->  Wrocław Główny (19:31) [PR]

[PKP]: Wrocław Główny (20:10) -> Poznań Główny (22:29) [IC]

Dzień Pierwszy:

Wędrówkę rozpoczynamy z dworca PKP w Wałbrzychu. Pierwszym naszym celem będzie najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich, czyli Borowa, na którą udamy się szlakiem czerwonym.  Po zdobyciu Borowej kontynuujemy wędrówkę szlakiem czerwonym, do niebieskiego, który to wyprowadzi nas z Gór Wałbrzyskich i zaprowadzi w Góry Kamienne do głównego szlaku Sudeckiego im.  Mieczysława Orłowicza.  Idąc tym szlakiem będziemy mijali Jeleniec, Ruiny zamku Rogowiec, Skalne Bramy i Turzynę. Zaprowadzi nas on do schroniska Andrzejówka, gdzie będziemy mogli sobie zrobić krótką przerwę. Ze Schroniska udamy się na Waligórę (najwyższy szczyt Gór Kamiennych). Po zdobyciu Waligóry udamy się do Vižňov.

Orientacyjny czas przejścia: 8 godzin

Oczekiwany czas przybycia do Vižňov to 18:00.

Trasa https://mapa-turystyczna.pl/route?q=2528n,2533n,2335n,2416n,2418n

Tańce, hulańce, swawole w Vižňov

Dzień drugi:

Tego dnia celem wędrówki jest Sierpnica, rozpoczynamy szlakiem żółtym by dojść na Ruprechtický Špičák, najwyższy szczyt tego dnia. Z Ruprechtický Špičák udajemy się szlakiem zielono-niebieskim, by po drodze minąć m. in. Trzy Koguty i wejść na Czarnoch, z Czarnocha schodzimy niebieskim szlakiem do Sierpnicy.

Trasa https://mapa-turystyczna.pl/route?q=2418n,3944n

Tańce, hulańce, swawole w Sierpnicy

Dzień trzeci:

Trzeciego dnia wychodzimy wcześnie rano, by przed powrotem zdążyć wejść na Wielką Sowę. Udamy się na nią najpierw szlakiem niebieskim, a później czerwonym, po drodze mijając schronisko Orzeł i schronisko Sowa. Z Wielkiej Sowy schodzimy przez Kozie Siodło do Ludwikowic Kłodzkich, skąd o godzinie 17 mamy pociąg.

Przewidywany czas: około 6:05 godziny.

Trasa https://mapa-turystyczna.pl/route?q=3944n,2027n,2038n,2032n

CO NALEŻY ZABRAĆ?:

plecak

ważną legitymację (szkolną, studencką, doktorancką)

śpiwór

ciepłą odzież

wygodne buty górskie + klapki

stuptuty

coś przeciwdeszczowego

latarkę/ czołówkę

plastry/bandaże, mini-apteczka

mapy