Rajd Setka z Lodem IV – Gorce 2017

Tam gdzie Diabelski Kamień pod którym skarb schowany i jak legenda głosi wejście do kosztowności wszelakich tylko w Palmową Niedzielę się otwiera, a bramy tej, sam Lucyfer strzeże i diabły wszelakie siarką i ogniem zionące.
Tam gdzie bandy zbójeckie w największej jaskini swoje łupy chowały pod opiekę rogatemu Borucie oddając.
Właśnie w te miejsca nieustraszona SeTKa zaprasza wszystkich śmiałków na rajd zbójeckim szlakiem przez Gorce prowadzącym. Poprzez pasma malowniczo śniegiem zasypane i lodem skute w kolejnej odsłonie rajdu „SeTKa z Lodem” zwanego.

Termin: 3 – 5.03.2017 (pierwszy weekend marca)

Koszt (obejmuje transport w obie strony i dwa noclegi):

Studenci: 145 zł
Już nie studenci: 215 zł

Co zrobić żeby z nami pojechać?

Należy wypełnić formularz pod poniższym linkiem:     Formularz

Następnie czym prędzej wykonać przelew ponieważ o uczestnictwie decyduje kolejność wpłat.

Jak tam pojedziemy:
Wyjazd dnia 02.03.2017 czwartek wieczorem.
[IC 83174] Poznań Główny [22:20] -> Kraków Główny [5:47] [A. Langowski] Kraków M.D.A. [6:45] -> Lubomierz Przysłop [08:07]

Jak stamtąd wrócimy:
Powrót dnia 05.03.2017 niedziela.
[Didi Trans] Lubomierz Przysłop [13:38] -> Kraków M.D.A. [15:03] [IC 3700] Kraków Główny [16:12] -> Poznań Główny [22:17]

Uwaga!
Obowiązkowo należy zabrać śpiwór!!!

Proponowane trasy:

Dzień 1

Wysiądziemy z autobusu w miejscowości Przysłop i udamy się szlakiem niebieskim w kierunku góry Gorc, której szczyt znajduje się na wysokości 1228 m n.p.m. Po jej zdobyciu zmienimy kolor szlaku na zielony. Wędrując wzdłuż grani będziemy raczyć wzrok pięknymi widokami, które nie opuszczą nas aż do Przełęczy Przysłop. W tym miejscu skierujemy się żółtym szlakiem w stronę naszego pierwszego noclegu czyli Gorczańskiej Chaty.

Nasze schronisko to bardzo klimatyczne górskie schronienie zbudowane z drewnianych bali. Gorczańska Chata nie prowadzi usług gastronomicznych i posiłki przygotujemy we własnym zakresie z produktów które przyniesiemy ze sobą.

Trasa:  Czas przejścia około 6h.
Nocleg:  Właściciel obiektu to Oddział Akademicki PTTK w Krakowie

Dzień 2

Po opuszczeniu schroniska wrócimy żółtym szlakiem na zielony, który poprowadzi nas ku najwyższemu szczytowi Gorczańskiego Parku Narodowego czyli Turbaczowi 1310 m n.p.m. W schronisku PTTK Turbacz które jednocześnie jest naszym drugim noclegiem zostawimy plecaki i na sam szczyt wejdziemy już „na lekko”. Po drodze dla chętnych do odwiedzenia jest Zbójecka Jama.

W schronisku można zakupić we własnym zakresie wyżywienie oraz wszelakie napitki. Dodatkowo mamy zarezerwowaną salę kominkową tylko dla uczestników naszego rajdu.

Trasa: czas przejścia około 5h.
Nocleg: Schronisko PTTK im. Władysława Orkana na Turbaczu

Dzień 3

Tego dnia czeka nas droga powrotna prowadząca cały czas żółtym szlakiem do miejscowości Przysłop z której wyruszyliśmy. Wyjście ze schroniska o godzinie 9:00.

Trasa:  czas przejścia około 5h.

Organizatorzy:

Krzysztof Młodzieniak
Rafał Matuła

CO NALEŻY ZABRAĆ?:

• sprzęt do lepienia bałwana i do zjeżdżania po śniegu !
  • ładny plecak górski
  • ważną legitymację (szkolną, studencką, doktorancką, partyjną)
  • śpiwór
  • ciepłą odzież