Rajd z cyklu „Majówka w nieznane” 2014 – Kajakami przez Drawę

obrazek_58

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS UEP ma przyjemność zaprosić wszystkich żądnych przygód na Rajd z cyklu „Majówka w nieznane” 2014 podczas którego kajakami pokonamy rzekę Drawę.

TERMIN WYJAZDU: 01-03/05/2014

KOSZT: 147 PLN (studenci), 207 PLN (niestety-już-nie-studenci)

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA: max 20 osób

ZAPISY: przez formularz – link: https://docs.google.com/forms/d/1_dMYd8z7uG5mehaWaFbuHR9aJ-H4wCWdzciiY-0paAw/viewform
do dnia 23/04/2014 wraz z wpłatami na konto Organizatora (dane do przelewu na końcu informatora)

UWAGA! Zbiórka na Dworcu Głównym w Poznaniu o godz. 5:00 przy punkcie informacji dnia 1-05-2014!

TRANSPORT:
TAM
[Regio] Poznań Główny (5:32) – Szczecinek (8:46)
[Regio] Szczecinek (9:20) – Drawsko Pomorskie (10:30)
[Pan LeszekBus] (10:31) – Miejsce startu (właściwa pora)

Z POWROTEM
[Pan LeszekBus] Kajakowa meta (ok16:00) – Drawsko Pomorskie (16:56)
[Regio] Drawsko Pomorskie (16:57) – Stargard Szczeciński (18:05)
[TLK] Stargard Szczeciński (18:12) – Poznań Główny (20:20)

PLAN WYJAZDU:
Dzień 1.:
Z samego rana spotykamy się na dworcu głównym w Poznaniu skąd wyruszamy pociągiem do Drawska Pomorskiego. Tam zabierają nas busy do miejscowości Złocieniec gdzie zaczynamy spływ. Średnio dziennie będziemy płynąć po ok 18km. Dopływamy do Drawska na 1. nocleg.

Dzień 2.:
Pobudka o 5… nie no żartuję 😉 Wstaniemy o rozsądnej porze, zjemy śniadanie, umyjemy ząbki i ruszamy poznawać coraz to urokliwsze zakątki rzeki Drawa. Celem na ten dzień jest dopłynięcie na szerokie wody pięknego jeziora Lubie gdzie czeka nas 2. Nocleg już poza cywilizacją. Budujemy szałasy, idziemy po drewno i pieczemy na ognisku złowione pstrągi… jeśli nic nie złapiemy po drodze, to zostaniemy przy kiełbasce 😉

Dzień 3.:
Wstajemy, ogarniamy się i ruszamy na ostatni a zarazem najładniejszy odcinek rzeki. Na końcu trasy czeka na nas transport do Drawska skąd już pociągiem, wrócimy do Poznania.

Należy zabrać:
• namiot, śpiwór, karimatę
• strój kąpielowy, krem z filtrem, nakrycie na głowę
• rękawiczki a’la rowerowe
• buty (sandały lub buty neoprenowe)/ ciuchy do kajaku (czyt. do zmoczenia /zgubienia/utopienia/dezintegracji)
• kurtkę przeciwdeszczową,
• sweter, bluzę, lub inne ciepłe wdzianko,
• jedzenie, picie
• coś na komary
• plastry na obtarte stópki oraz zatyczki do uszu na chrapanie sąsiada
• latarkę/ czołówkę
• worek nieprzemakalny/torebki strunowe etc czyli cos gdzie każdy będzie mógł sobie schować swoje elektroniczne lub/i cenne rzeczy – już nie raz byłem świadkiem niezamierzonych kąpieli komórek, aparatów itd…