Setka z Lodem III, czyli rajd w czeskie Jesioniki

praded

Jesioniki są drugim – po Karkonoszach – najwyższym pasmem w Sudetach, oraz w całym Masywie Czeskim. Ich potężne wały górskie charakteryzują się płaskimi grzbietami i stromymi zboczami. Najwyższym szczytem Jesioników jest Pradziad (1491 m n.pm.). Jest to teren przeważnie zalesiony, niemal dziewiczy, z wieloma rezerwatami przyrody. Cały obszar jest pokryty gęstą siecią oznakowanych szlaków turystycznych.Najwyższym szczytem Jesioników jest Pradziad (1491 m n.pm.). Jeden z noclegów jest zaplanowany właśnie na szczycie tej góry! Zapraszamy!

Termin: 19-21 lutego 2016

Jak się zapisać?
Wypełnij formularz dostępny pod tym linkiem: FORMULARZ ZAPISÓW

Ile to kosztuje?
Studenci: 200 zł
Nie-studenci: 250 zł

Co się składa na cenę?
Dojazd tam i z powrotem oraz noclegi. Tradycyjnie wyżywienie we własnym zakresie. Cena jest szacunkowa. Jeśli koszty okażą się niższe, otrzymacie zwrot.

Gdzie będziemy spać?
– Czerwonogórskie Siodło, storna
– Schronisko górskie na szczycie Pradziad, strona

Jak wygląda transport?

– transport TAM:

Poznań 2:42 -> Kłodzko 7:21 (IC + Przewozy Regionalne)
Z Kłodzka do miejscowości Ostružná dojedziemy wynajętym autobusem.
– transport Z POWROTEM:

Z miejscowości Kouty nad Desnou do Kłodzka zabierze nas wynajęty autobus.
Kłodzko (16:39) -> Poznań (21:46) (Przewozy Regionalne)

Trasy

– 1 dzień: 6h 30 min

Wyruszamy z miejscowości Ostružná ->  idziemy zielony szlakiem w kierunku wschodnim aż do styku ze szlakiem niebieskim -> dalej szlakiem niebieskim przez szczyt Šerák (1351 m n.p.m.) aż do styku ze szlakiem czerwonym -> szlakiem czerwonym idziemy na południe przez Szczyt Keprnik (1422 m n.p.m.) aż do Czerwonogórskiego Siodła, gdzie czeka na nas nocleg (idąc szlakiem czerwonym można na jakiś czas wybrać odcinek szlaku żółtego, w kierunku południowowschodnim, bądź po prostu „w lewo” :), który jest równoległy do szlaku czerwonego)

– 2 dzień: 6h 30 min

Wyruszamy z Czerwonogórskiego Siodła _> idziemy w kierunku północnowschodnim szlakiem żółtym aż do styku z zielonym szlakiem rowerowym – > szlakiem rowerowym idziemy aż do styku ze szlakiem niebieskim -> szlakiem niebieskim na południe aż do styku ze szlakiem czerwonym -> w pobliżu schroniska Švýcarna zmieniamy szlak na czerwony, którym idziemy aż do podnóży góry Pradziad (1491 m n.p.m.) -> u podnóży Pradziada zmieniamy szlak na niebieski, którym dotrzemy do naszego celu, czyli schroniska górskiego na szczycie Pradziad

– 3 dzień: 3 h

Szlakiem niebieskim docieramy do miejscowości Kouty nad Desnou, gdzie będzie czekać na nas autobus.

Kasia Nowak
Maciej Staśkowiak

Jesteśmy zabiegani, więc łatwiej nas złapać na maila niż telefon 🙂