FAQ - Często Zadawane Pytania

 1. Ale co to jest? Trafiłeś na zbiorowy mikroblog Sekcji Turystyki Kwalifikowanej.
 2. Ale po co to? Głównie chodzi o to, by rajdowicze mogli dzielić się wrażeniami z innymi SeTKowiczami, którzy z różnych przyczyn nie mogli wybrać się na rajd. Choć nie tylko... De facto można tu pisać o wszystkim związanym z STK. Zobaczymy jak to się potoczy. :)
 3. Ale jak to działa? Strona ta gromadzi wpisy z serwisu blip.pl oznaczone tagiem #stkazs.
 4. Jak mogę tu pisać? Wystarczy zarejestrować się na blip.pl i dodawać do swoich wpisów (umieścić w treści) tag #stkazs.
 5. Ale jak mogę wysyłaś SMSy i MMSy? Po rejestracji na blip.pl, w zakładce Komunikator/Telefon uzupełnij swoje dane i poprawnie zweryfikuj telefon (postępuj zgodnie ze wskazówkami). Po weryfikacji wysyłaj SMSy i MMSy z tagiem #stkazs na podany podczas weryfikacji numer.
 6. A co jeśli chcę nagrać wiadomość głosową? Tu jest własnie problem, ponieważ nijak nie można dodać tagu do nagrania... Rozwiązaniem jest włączenie przechwytywania wszystkich wiadomości z komórki (patrz punkt niżej).
 7. Jak włączyć przechwytywanie wszystkich wiadomości z komórki (SMSy, MMSy, nagrania)? Zarejestruj się na blip.pl, skonfiguruj telefon (czytaj wyżej).
  Żeby włączyć przechwytywanie, wyślij (jakkolwiek) wiadomość na blipa o treści: #stkazs on
  Żeby wyłączyć przechwytywanie, wyślij (jakkolwiek) wiadomość na blipa o treści: #stkazs off
  Od chwili włączenia przechwytywania wszystkie SMSy, MMSy i nagrania wysłane z twojej komórki będą trafiać na ten mikroblog. Pamiętaj, że gdy masz tę opcję włączoną NIE MUSISZ (a nawet nie powinieneś...) dodawać do wiadomości z komórki tagu #stkazs!
 8. Co to za dziwne linki "od tąd"? Klikając ten link, otwierasz stronę (której adres potem łatwo z paska skopiować), która zaczyna się (u dołu) od konkretnego wpisu. Przydatne, gdy chcesz komuś przekazać linka do początku pewnej historii/dyskucji/relacji.
 9. Z jakim opóźnieniem docierają tu wiadomości? Jeśłi wszystko idzie zgodnie z planem, opóźnienie w stosunku do Blipa wynosić powinno mniej niż 5 minut.
 10. Zmieniłem/am awatar na Blipie. Dlaczego tu się nie odświeżył? Awatary odświeżają się o przysłowiowej czwartej nad ranem. :)
 11. Co było inspiracją do powstania tego mikroblogu? Autorowi bardzo podobała się idea wklejania na nasze SeTKowe forum SMSów od rajdowiczów. Bezpośrednią zaś inspiracją był mikroblog Wędrowniczej Watry. Samą ideę blipowania z wypadów testowaliśmy już z Fiałkiem (dzięki!) przy okazji Biegu Rzeźnika 2009.
 12. Komu autor chciałby bardzo podziękować za pomoc przy pisaniu skryptu? W szczególności Tomaszowi 'Kefowi' Jackowiakowi, naszemu bardzo-pomocnemu-i-służącemu-dobrą-radą administratorowi! Poza tym, chciałbym podziękować Tomaszowi Topie, twórcy mikroblogu Wędrowniczej Watry, za rady dotyczące ApiBlipa.