XII Rajd Ekonomisty – Góry Bystrzyckie

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Klub Turystyczny Ekonomistów „TRAMP” przy SHG w Warszawie serdecznie zapraszają na XII RAJD EKONOMISTY !

Tym razem kontynuując naszą wspólną tradycję wybierzemy się w Góry Bystrzyckie (Sudety). Poza integracją z naszymi górskimi znajomymi z Warszawy naszym celem będzie też zdobycie kolejnego szczytu z Korony Polski – Jagodna (977 m.n.p.m.). Serdecznie zapraszamy!

Termin: 7-10 kwietnia 2016

Koszt: (obejmuje dojazd i nocleg):
studenci 140 zł
nie-studenci 185 zł

Jak się zapisać? Wystarczy kliknąć TU 🙂

Wpłaty i zapisy do 22 marca.
Limit miejsc ograniczony – decyduje kolejność WPŁAT !!

PROPONOWANE TRASY:

Dzień 1:

Dojeżdżamy do Kudowy Zdrój. Następnie udajemy się czerwonym szlakiem do miejscowości Duszniki Zdrój, w której odbijamy na żółty szlak. Zaprowadzi on nas prosto do schroniska pod Muflonem, gdzie zostajemy na noc. Podobno pan Tadzio serwuje pyszne pierogi 😉

Czas przejścia: ok. 5,5 h tras (bez postojów)
Długość trasy: ok. 17,5 km
Nocleg: Schronisko pod muflonem

Dzień 2:

Wypoczęci i pełni sił ruszamy w drogę niebieskim szlakiem, który będzie nam towarzyszył aż do samego końca. Mijamy Przełęcz pod Uboczem, gdzie niebieski szlak łączy się z czerwonym. Idziemy czerwono-niebieskim szlakiem aż do schroniska Jagodna. Zgodnie z tradycją rajdu Ekonomisty wieczorem czeka nas wspólna integracja ze studentami z Warszawy.

Czas przejścia: ok. 7h tras (bez postów)
Długość trasy: ok. 24,5 km
Nocleg: Schronisko PTTK Jagodna

Dzień 3:

Czas powrotu i pożegnań. Na spragnionych górskich szczytów czeka jeszcze podejście „na lekko” niebieskim szlakiem na szczyt Jagodnej (977 m.n.p.m.). Po zdobyciu szczytu wracamy do schroniska, zabieramy plecaki i czerwonym szlakiem schodzimy do miejscowości Długopole-Zdrój, gdzie wsiadamy w pociąg powrotny do Poznania.

Opcja I – zdobywam szczyt!:
Czas przejścia: ok. 5 h tras (bez postojów)
Długość trasy: ok. 17,5 km
TRASA NA MAPIE

Opcja II – śpię długo po intensywnej nocy i schodzę do pociągu:
Czas przejścia: 2.15h (bez postojów)
Długość trasy: ok. 9 km

TRANSPORT:

DOJAZD [08.04] [TLK Aurora] Poznań Główny (2:21) – Wrocław Główny (5:22)
[REGIO] Wrocław Główny (5:35) – Kłodzko Główne (7:26)
[KD] Kłodzko Główne (7:35) – Kudowa Zdrój (8:46)

POWRÓT [10.04] [REGIO] Długopole Zdrój (16:05) – Wrocław Główny (18:30)