31 października – 4 listopada, Rajd Wszystkich Świętych

Po pewnej przerwie powraca Rajd Wszystkich ŚwiętychSmileTym razem proponuję, abyśmy wybrali się tam, gdzie nas jeszcze nie było (tzn. rajdu) – w Beskid Mały, a na dokładkę w bardziej Sekcji znany – Beskid Śląski.

Spotykamy się na Dworcu Głównym PKP w Poznaniu o 23:15 w środę 31.10.2007 r.
Wyjeżdżamy o 23:34 w nocy ze środy na czwartek (31.10/1.11.2007) pociągiem pospiesznym do Przemyśla.
Wysiadamy w Krakowie Głównym o 7:23 i o 7:42 odjeżdżamy osobowym do Zakopanego. W Suchej Beskidzkiej jesteśmy o 9:27 i zmieniamy środek transportu na PKS. Połączeniem o 9:50 do Tarnawy Górnej udamy się do Krzeszowa (przystanek Krzeszów Dąb), gdzie dotrzemy o 10:12.

Dla dojeżdżających dzień później (noc z 1 na 2 listopada): Poznań Główny 23:34 (pos.) – 5:33 Katowice 6:12 (os.) – 8:58 Żywiec 10:35 (PKS) – Kocierz Szkoła 11:15? i dalej szlakiem zielonym lub stopem (szybciej) na Przeł. Kocierską (1:05 h). Spotkamy się w Zajeździe Daniel.
Ostatni odcinek lepiej jednak pokonać busem (szybciej), jeśli takowy będzie jechał z dworca PKP w Żywcu.

Trasa na 1 listopada wygląda następująco:
Krzeszów Górny (szlakiem czerwonym) – schr. PTTK na Leskowcu – Leskowiec – Madohora (Łamana Skała) – Chatka pod Potrójną (4:00 h).

2 listopada:
Chatka (dalej szlakiem czerwonym) – Potrójna – Przeł. Kocierska – Wielka Cisowa Grapa – Żar – pieszo lub kolejką do Międzybrodzia Żywieckiego – Furtaki (bez szlaku) – Suchy Wierch (sz. niebieski) – Czupel – Magurka (sz. czerwony) – Chatka Rogacz (ok. 8 h).

3 listopada:
Chatka – Wilkowice (PKS) – Szczyrk – koleją linową na Skrzyczne – Barania Góra – Chatka Pietraszonka (ok. 5 h).

4 listopada:
Chatka (sz. czerwonym) – Szarcula (sz. żółtym) – Wisła Głębce (PKP) (2:45 h).
Jeśli wrócimy późniejszym połączeniem, to możemy jeszcze pójść na Stożek Wielki i Mały (sz. czerwony) i zejść do stacji PKP Wisła Dziechcinka szlakiem niebieskim (5:25 h).

Powrót z Wisły o 10:09 osobowym do Katowic (12:40), dalej pospiesznym o 13:20 do Wrocławia (16:01) i znów osobowym o 16:41 do Poznania (19:20).
Później mamy jeszcze takie połączenie: Wisła (os. 14:13) – (16:44) Katowice (TLK 18:20) – Poznań (23:19).

Koszty (studenci – normalni):
Chatki: 8 – 12 zł za nocleg;
PKP: 61 – 97 zł;
Żar: 6 zł, Skrzyczne: 8 zł;
PKS, rezerwa itp.

Linki:
Potrójna
Rogacz
Pietraszonka

Zapisy do wtorku, 30.10.2007 r., do godz. 16:00 na Forum STK.

I tak na wszelki wypadek: odpowiedzialność.
Rajd Wszystkich Świętych nie jest rajdem zorganizowanej grupy ludzi. Uczestnicy jadą indywidualnie i na własna odpowiedzialność. Zalecane jest ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdrowotne w Polsce. Organizatorzy oraz Sekcja Turystki Kwalifikowanej AZS Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu i Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu nie biorą żadnej odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu i nie gwarantują, że informacje na temat rajdu, trasy i wszystkie inne informacje, przekazane uczestnikom w dobrej wierze, są zgodne z rzeczywistością.

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie
Wawrzyniec Bryl