Rajd Ekonomisty 2024 – Tatry Zachodnie

Cześć i czołem,
Zapraszamy Was na wyprawę w Tatry w poszukiwaniu krokusów, świstaków i kozic.
Przygotowaliśmy dla Was zróżnicowane trasy, niesamowite widoki i niezapomniane wspomnienia.

Gdzie to?

Tatry Zachodnie – Polana Chochołowska i inne bajery

Kiedy to?

Wyjazd wieczorem 11 kwietnia z Poznania.
Powrót do Poznania późnym wieczorem 14 kwietnia.

Jak się zapisać?

Wypełnić formularz zgłoszeniowy:
Przelać wpłatę na konto:
Karolina Domańczyk

Co ile kosztuje?*

Student 250
Niestudent 350
O uczestnictwie w rajdzie decyduje kolejność wpłat, przy czym pierwszeństwo uczestnictwa mają SeTKowicze zapisani do AZS, studenci UEP oraz osoby działające w przeszłości na rzecz STK.

Co się składa na cenę?

Cena zawiera: noclegi i bilety PKP.
Wstęp do TPN płatny we własnym zakresie w kasach lub online:

Jak wygląda transport?**

Tam  ->
Poznań PKP IC 20:02 -> Zakopane 06:43
Zakopane PKP IC 11:44 -> Poznań 22:32
Uwaga! 3h przerwy przesiadkowej w Krakowie!

Gdzie śpimy?

Schronisko na Polanie Chochołowskiej
Hostel Target – Sienkiewicza 3b, Zakopane

Trasy:

Uwaga! Z uwagi na to, że nie świadczymy usług przewodnickich nie możemy Wam zaproponować tras powyżej 2000 m n.p.m.
Przy wyborze trasy należy także pamiętać, że nie chodzimy po tatrzańskich szlakach po zachodzie słońca. Nie wolno nam także przemieszczać się szlakami po słowackiej stronie – za złamanie zakazu grozi kara finansowa
Ale i tak będzie pięknie!

Dzień I

Dojeżdżamy busikami na trasę -> punkt startowy to Siwa Polana. Busiki ruszają spod dworca PKP co kilkanaście minut. Płacimy we własnym zakresie.
Trasa N (dla przeciętnego piechura) – 6:06 h (15.0 km):
Ruszamy z Siwej Polany, idziemy wzdłuż Doliny Chochołowskiej. Odbijamy na czerwoną trasę na Polanie Trzydniowiańskiej. Ruszamy dzielnie ostro pod górę na Trzydniowiański Wierch.
Po zdobyciu szczytu ruszamy w dół czerwonym szlakiem przez Jarząbcze Szałasiska na zasłużony odpoczynek. Po tym, gdy miniemy Chochołowski Potok, skręcamy w lewo na zielony szlak, który doprowadzi nas na nocleg w schronisku na Polanie Chochołowskiej.
Trasa H (dla hardkorów)- 10:30 h (23 km):
Uwaga! Trasa została wytyczona tak, aby nie przekraczać wysokości 2000 m n.p.m.
Ruszamy z Siwej Polany razem z trasą N, którą niemalże odprowadzamy do schroniska, odbijając dopiero dopiero przy oczyszczalni ścieków (xD) na szlak zielony. Szlak ten doprowadzi nas aż do Rakonia, skąd udamy się niebieskim szlakiem na Grzesia i dalej do schroniska.

Dzień II

Trasa N – 6:10 h (15.4 km):
Ruszamy zielonym szlakiem w kierunku Siwej Polany, odbijamy na żółty szlak, który poprowadzi nas przez Iwanicką Przełęcz do Schroniska Ornak, gdzie możemy się posilić. Chętni mogą dorzucić sobie pół godzinki na spacerek na Smreczyński Staw.
Po odpoczynku, ruszamy zielonym szlakiem wzdłuż Doliny Kościeliskiej, po czym skręcamy na czarny szlak. Ścieżką nad Reglami dochodzimy do Przysłopu Miętusiego, skąd odchodzimy na niebieski szlak. Przez Dolinę Małej Łąki dochodzimy do Gronika, skąd busikiem dojeżdżamy do centrum Zakopanego.
Trasa H – 9:20 h (23.2 km):
Ruszamy razem z trasa N, zamiast iść na Przełęcz Iwaniacką, skręcamy w prawo i idziemy wzdłuż Doliny Starobociańskiej, aby dojść do Siwej Przełęczy. Komu mało, może pomaszerować na granicę (jednak jej nie przekraczać), żeby zdobyć Siwy Zwornik. Następnie ruszamy w pościg za grupą N – zielonym szlakiem przez Ornak. Dalej kierujemy się do schroniska Ornak, skąd możemy udać się na dwie atrakcje ujęte w trasie: staw Smreczeński oraz Wąwóz Kraków. Na terenie Wąwozu Kraków zalecamy zachować szczególną ostrożność oraz zaniechać przejścia odcinkiem z drabinkami w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.
UWAGA!
W przypadku zebrania grupy chętnych:
możliwy jest (dodatkowo płatny) wieczorny wyjazd na Termy Gorący Potok w Szaflarach* – www.goracypotok.pl
*Termy honorują karty sportowe:

Dzień III

Trasa wschód słońca na Gubałówce – 3h, 11 km
Trasa na lekko dla tych, którym szkoda dnia na spanie do późna.
Wstajemy wcześnie rano, bo mamy parę kilometrów do zrobienia, ale fotka ze wschodu słońca nagrodzi nasze trudy.
Trasa może zostać skrócona w zależności od potrzeb, ważne, aby odebrać plecaki z hostelu do godziny wymeldowania.
Zbiórka 11:30 na dworcu PKP. O 11:44 ruszamy pociągiem do Krakowa. Tam czas wolny na zwiedzanie/spożywanie (ok. 3h).
17:00 zbiórka na dworcu PKP Kraków Główny. Do Poznania docieramy późnym wieczorem.
Do zobaczenia!