Rajd ,,Powroty (prawie) w Bieszczady” 2023 – Góry Stołowe

Cześć SeTKowicze!
Listopad to czas nowych przygód, więc serdecznie zapraszamy na tegoroczny Rajd „Powroty (prawie) w Bieszczady” gdzie zdobędziemy kilka szczytów gór Stołowych.
Szczególne zaproszenie kierujemy do studentów UEP, którzy nigdy jeszcze nie brali udziału w naszych rajdach. Mamy dla Was zarezerwowanych 5 miejsc. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!
Jeśli nie posiadasz odpowiedniego wyposażenia, serdecznie zapraszamy do skorzystania z wypożyczalni sprzętu setkowego!
Nie wiesz co ze sobą zabrać nie ma problemu wszystkie informacje znajdziesz w poniższym linku. Pamiętaj jednak aby zabrać ze sobą latarkę czołową, ciepłe ubranie na zmianę oraz opcjonalnie raczki i kije trekkingowe!!!

Kiedy to?

10.11-12.11 ( wyjazd w nocy z czwartku na piątek 10.11 powrót niedziela wieczór 12.11)

Jak się zapisać?

Wypełnić formularz zgłoszeniowy:
Przelać wpłatę na konto:
Adam Słodowy
Koszt wyjazdu
Nie-studenci: 300 zł
Studenci (ze zniżkami PKP): 220 zł
O uczestnictwie w rajdzie decyduje kolejność wpłat, przy czym pierwszeństwo uczestnictwa mają SeTKowicze zapisani do AZS, studenci UEP oraz osoby działające w przeszłości na rzecz STK.

Co się składa na cenę?

Dojazd tam i z powrotem, nocleg. Wyżywić musimy się sami. W schronisku istnieje możliwość kupienia obiadu we własnym zakresie. Koszt wyjazdu jest szacunkowy, lecz nie powinien wzrosnąć.

Gdzie śpimy?

Jak wygląda transport?
– w góry
02:42 Poznań Główny – 4:37 Wrocław Główny IC 53172 ROZEWIE
06:00 Wrocław Główny – 08:09 Szczytna Autobus
-w dół
17:47 Duszniki Zdrój – 19:54 Wrocław Główny KD 60124 SPRINTER SZCZELINIEC
20:50 Wrocław Główny -22:33 Poznań Główny IC 3701 ŚLĄZAK

Dzień 1: 17,5 km, 5:19 godz.

Pierwszego dnia podróż rozpoczniemy z miejscowości Szczytna gdzie udamy się w kierunku czarnego szlaku turystycznego po kilku kilometrach odbijamy w zielony szlak turystyczny a następnie w żółty szlak turystyczny. Jednym z niezwykłych miejsc, które odwiedzimy w trakcie naszej podróży, będą Skalne Grzyby. Zachwyca swoją niezwykłą formą i wyglądem, przypominającym gigantyczne grzyby. To idealne miejsce na krótki postój, by kontemplować naturę i zrobić niezapomniane zdjęcia. Po chwili odpoczynku udamy się dalej w stronę schroniska.

Dzień 2: 19 km 6:30 godz

Drugiego dnia nie będzie aż tak ciężko możemy zostawić duże plecaki w schronisku – wracamy do niego na drugi nocleg. Tego dnia można wybrać szlaki do woli jednak polecamy wybrać się na najwyższy szczyt Gór Stołowych Szczeliniec Wielki oraz pobliskie formacje skalne. Ten odcinek jest płatny ale bilety można kupić na miejscu. Istnieje też możliwość obejścia płatnych odcinków i skrócenia trasy.

Dzień 3: 12,1 km, 3:40 godz

Ostatniego dnia została nam do pokonania ok 12 kilometrów do stacji Duszniki Zdrój. Jednak to nie koniec przygód jakie na nas czekają zdobędziemy Lisią Przełęcz (790 m) napotkamy na kilka formacji skalnych takich jak Tygrysek czy też Zielony Król.

Kto za to odpowiada?

Adam Słodowy:adamslodowy98@op.pl