Rajd na Dobry Początek 2024 w Beskid Śląski

Cześć SeTKowicze!
Kiedy już minie świąteczne rozleniwienie i wypoczniecie po sylwestrowej zabawie, będzie to dobry czas żeby zacząć oficjalnie rajdowy nowy rok! W Beskidzie Śląskim czekają na was piękne zimowe widoki, niepowtarzalny klimat górskich schronisk i wspaniała atmosfera, o którą wspólnie zadbamy 🙂
Szczególne zaproszenie kierujemy do studentów UEP, którzy nigdy jeszcze nie brali udziału w naszych rajdach. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!
Jeśli nie posiadasz odpowiedniego wyposażenia, serdecznie zapraszamy do skorzystania z wypożyczalni sprzętu setkowego!
Nie wiesz co ze sobą zabrać? Nie ma problemu, wszystkie informacje znajdziesz w poniższym linku.

Kiedy to?

12-14.01 (wyjazd w nocy z czwartku na piątek 12.01, powrót niedziela wieczór 14.01)

Jak się zapisać?

Wypełnić formularz zgłoszeniowy:
Przelać wpłatę na konto:
Dawid Gulbicki
64 1020 5024 0000 1102 0110 5295
Koszt wyjazdu
Nie-studenci: 365 zł
Studenci (ze zniżkami PKP): 265 zł
O uczestnictwie w rajdzie decyduje kolejność wpłat, przy czym pierwszeństwo uczestnictwa mają SeTKowicze zapisani do AZS, studenci UEP oraz osoby działające w przeszłości na rzecz STK.

Co się składa na cenę?

Dojazd tam i z powrotem, nocleg. Wyżywić musimy się sami. W schronisku istnieje możliwość kupienia obiadu we własnym zakresie. Koszt wyjazdu jest szacunkowy, lecz nie powinien wzrosnąć.

Gdzie śpimy?

Schronisko PTTK Stożek – pierwsza noc (pościel w cenie)
Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą – druga noc (możliwość dokupienia pościeli za 20 zł lub zabranie własnego śpiwora)

Jak wygląda transport?

– w góry
02:42 Poznań Główny – 7:26 Katowice (TLK 53172)
07:48 Katowice – 09:16 Ustroń Brzegi (Koleje Śląskie)
-w dół
15:14 Milówka – 17:33 Katowice (Koleje Śląskie)
18:26 Katowice – 22:15 Poznań Główny (IC 3700)

Dzień I

14.6km | 5:27h
Przebieg trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/3fcd3
Pierwszego dnia wyprawę zaczynamy wyruszając ze stacji Ustroń Brzegi niebieskim szlakiem w kierunku szczytu Wielkiej Czantorii. Kontynuować będziemy szlakiem czerwonym w kierunku kolejnego szczytu, Soszowa Wielkiego i położonego w jego pobliżu schroniska. Tam będzie okazja na krótki odpoczynek, a do przejścia pozostanie nam już tylko nieco ponad 1.5 godziny. Trasę kończymy w pięknie położonym schronisku na Stożku Wielkim, w którym spędzimy noc.

Dzień II

24.1km | 7:53h
Przebieg trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/3fc8j
Ze schroniska wyruszamy szlakiem zielonym, aby następnie wiodącym obrzeżami Wisły szlakiem czarnym przejść na prowadzący grzbietem Cienkowa szlak żółty. Po dotarciu na szczyt Gawlas kontynuować będziemy szlakiem zielonym w kierunku Magurki Wiślańskiej i dalej w stronę jednego z najpopularniejszych szczytów Beskidu Śląskiego – Baraniej Góry. Stamtąd czeka nas już tylko zejście do schroniska Przysłop i zasłużony odpoczynek.
Na ten dzień mamy przygotowaną również alternatywną, krótszą trasę. Biegnie ona szlakiem czerwonym w stronę przełęczy Kubalonka, niewielką wieś Stecówka, wprost do schroniska.

Dzień III

13.9km | 3:50h
Przebieg trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/3eijc
To już niestety nasz ostatni wspólny dzień. Czeka nas jednak jeszcze kilka godzin na szlaku 🙂 Udajemy się ze schroniska w stronę miejscowości Milówka, skąd wyruszymy w podróż powrotną do Poznania.
Czasy podane powyżej są czasami przejścia w warunkach letnich i w przypadku dużych opadów śniegu mogą być dłuższe.
Do zobaczenia!