But w wodzie – Rudawy Janowickie

Termin: 18-20.03.2011

Koszt: (studenci) 80zł/ (nie-studenci) 122zł (w cenie transport i noclegi)

Zapisy zamknięte!

Wyjazd: 18.03 godz. 1:33 Dworzec Główny PKP w Poznaniu.

Spotykamy się o 1:00 nietradycyjnie na Dworcu Zachodnim (PKP – jedziemy pociągiem przecież).

18.03 (piątek)
Do Marciszowa dojeżdżamy o 8:32. Wyruszamy szlakiem zielonym do Wieściszowic, a następnie do malowniczego Rezerwatu Kolorowe Jeziorka. Podziwiając piękne okoliczności przyrody dochodzimy do Wielkiej Kopy. Następnie wchodzimy szlakiem żółtym, a następnie niebieskim na Bielec.  Z Bielca udajemy się szlakiem żółtym do Strużnicy, a potem czerwonym rowerowym do schroniska Skalnik w Bukowcu.

Czas przejścia:
4:40 do Strużnicy + ok. 2h rowerowym do Bukowca

19.03. (sobota)
Wstajemy z rana (nie, nie będzie spania do 12). Wyruszamy szlakiem czerwonym przez Bukową, Przełęcz pod Średnicą aż napotkamy Konie Apokalipsy 😀 Następnie udajemy się szlakiem niebieskim przez Skalnik, Bielec, Wołek, Starościńskie Skały do Szwajcarki.

Czas przejścia: 7:15

20.03. (niedziela)

Dla odmiany wstajemy z rana i na lekko wchodzimy na Krzyżną oraz Sokolik. Dla chętnych dalszy spacerek Górami Sokolimi. Wracamy do Szwajcarki po rzeczy i udajemy się szlakiem zielonym do Janowic Wielkich po drodze zwiedzając XIV-wieczny zamek Bolczów. Zrelaksowani i pełni energii wracamy do Poznania 😀

Czas przejścia:
tylko Krzyżna i Sokolik – chwila moment 😛
łącznie z Górami Sokolimi – 2h + chwila moment ;D
Szwajcarka – Janowice – 2:45
Łącznie: ok. 5:30

Noclegi:

18.03 – schronisko młodzieżowe „Skalnik” w Bukowcu

19.03 – PTTK „Szwajcarka”

Pociągi: