„Powroty w Bieszczady”… po raz ósmy

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja rajdu w najpiękniejsze polskie góry – Bieszczady! Jest to idealny rajd dla miłośników gór,  podczas którego czeka nas wiele atrakcji. Mogą się zdarzyć powroty o zmroku, które jednak rekompensuje niesamowity klimat 🙂 Oczywiście finał wyprawy w słynnej Siekierezadzie!

Termin: 8-13 listopada 2016 r.

Koszt (obejmuje transport i noclegi): studenci 240 zł , już-nie-studenci 300 zł.

Dojazd:
08.11 (wtorek) Zbiórka o godz. 22.00 przy kasach w nowym budynku dworca
[PKP]:  POZNAŃ GŁÓWNY (odjazd 22.30) – RZESZÓW GŁÓWNY (przyjazd 08.36)
09.11 [BUS]: RZESZÓW –WOŁOSATE

[RAMÓWKA] – Wołosate-Halicz-Tarnica-Ustrzyki Górne-Połonina Caryńska-Chatka Puchatka – Połonina Wetlińska – Wetlina- Cisna.

Zapisy poprzez wypełnienie >>> FORMULARZA <<<

Pamiętaj, że dopiero po dokonaniu wpłaty na konto jesteś zdeklarowany jako uczestnik rajdu na 100%!
Uwaga – Liczba miejsc ograniczona do 20 !

Trasa:

Dzień I (środa 09.11): Start w Wołosatem , czerwonym szlakiem kierujemy się na Halicz. Wejście na Tarnicę, potem kontynuujemy marsz czerwonym w dół do Ustrzyk Górnych. Nocleg w Ustrzykach Górnych. Nocleg: Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny im. Jana Pawła II. Czas przejścia: ok. 7 h.

Dzień II (czwartek 10.11): Z Ustrzyk Górnych na północ czerwonym szlakiem przez Połoninę Caryńską, następnie na zachód cały czas czerwonym aż do Chatki Puchatka. Nocleg w Chatce Puchatka. Czas przejścia: 5,5 – 6 h

Dzień III (piątek 11.11): Z Chatki Puchatka czerwonym szlakiem podążymy do Przełęczy Orłowicza. Dla chętnych wejście na Smerek. Następnie zejście żółtym szlakiem do Wetliny. Nocleg w Wetlinie – Schronisko Cień PRL-u. Czas przejścia: ok 5 h.

Dzień IV: ( sobota 12.11 ): Z Wetliny przejście asfaltem do Smerka. Następnie czerwonym przez Okrąglik,  Fereczatą, Jasło, aż do Cisnej. Nocleg w Cisnej. Nocleg: Szymkówka ( Cisna).  Czas przejścia: ok 7,5 h

Uwaga! Dla chętnych opcja druga, bardziej wymagająca: powrót na Przełęcz Orłowicza, następnie wejście na czarny szlak, potem na północ, przez Jaworzec, aż do Cisnej. Czas przejścia: ok 10 h.

Powrót (13.11, niedziela):
[PKS] Cisna (odjazd 5.53) – D.A.Rzeszów ( przyjazd 9.22)
3 h przerwy w Rzeszowie
[PKP]: Rzeszów Główny ( 13.13) – Poznań Główny ( 22:21)

Noclegi  – WAŻNE INFO:
– Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny im. Jana Pawła II – nie prowadzą tam bufetu (zaopatrzenie we własnym zakresie, możliwość skorzystania z kuchni turystycznej),
– Chatka Puchatka – nie ma prądu oraz bieżącej wody,

CO NALEŻY ZABRAĆ:

• –  plecak
  • –  śpiwór
  • –  ciepłą odzież
  • –  wygodne buty górskie + obuwie na zmianę