Rajd But w Wodzie 2019

Hej ho SeTKowicze!
Gotowi na kolejny rajd?
Już w ten weekend wybieramy się na SeTKę z Lodem, a za miesiąc czeka nas kolejna wyprawa, tym razem w Gorce 🙂
Przywitajmy razem wiosnę!

Termin : 22-24 marzec

Koszt: student 195, niestudent 260 zł
(w cenie wyżywienie w drugim schronisku-> będziemy sami gotować! 😉

Limit miejsc! tradycyjnie-> decyduje kolejność wpłat
Organizator:
Paulina Plewa

Jaki jest plan?

Trasa dzień pierwszy:

Trasa „długa” : 21,8 km (8h)

Szczyty: Maciejowa 836 m n.p.m., Bardo 948 m n.p.m., Turbacz 1310 m n.p.m.

Jedzonko i inne takie: Możliwość wypicia herbatki w Schronisku na Maciejowej i zjedzenia obiadu w Schronisku na Starych Wierchach lub w Schronisku Koliba na Łapsowej Polanie.

Po nocnej podróży do Krakowa i przesiadce na busa do miejscowości Rabka-Zdrój, z której rozpoczynamy nasz rajd wędrówką szlakiem czerwonym, który pnie się delikatnie w górę. Zdobywamy pierwszy szczyt, czyli Maciejową, a spragnieni korzystają z Schroniska na Maciejowej. Następnie kierujemy się dalej szlakiem czerwonym do Schroniska na Starych Wierchach, gdzie SeTkowe głodomory mogą napełnić brzuchy (link z menu poniżej), by dalej ruszyć w trasę szlakiem zielonym, aż do Bukowiny Obidowskiej, z której skręcić można do Schroniska Koliba na Łapsowej Polanie (szlak czarny), albo w stronę naszego noclegu: Schroniska na Turbaczu (także szlak czarny). Wędrówka w stronę Turbacza kontynuowana jest, po przejściu przez Bukowinę Miejską, szlakiem żółtym, który następnie łączy się niebieskim. Dla chętnych wieczorne zdobycia Turbacza!
Obiad: Stare Wierchy lub Schronisko Koliba
Nocleg: Schronisko na Turbaczu

Trasa krótka (lamerska) 15,8 km (4:22h)

Trasa dzień drugi:

Trasa “długa”: 25,8 km (7:57h)

Szczyty: Gorc Kamienicki (1133 m n. p. m.), Przechyba (1019 m n.p.m.),

Po nocnej randce w ciemno, wstajemy skoro świt (godzina 8:00 wyjście!) i ruszamy z kopyta w dół szlakiem niebiesko-żółtym, następnie szlakiem żółtym do Przełęczy Borek. Na Przełęczy odbijamy na szlak niebieski, którym idziemy do miejscowości Rzeki, w której możemy uzupełnić zapasy (w schronisku nie można zrobić zakupów!). Następnie wracamy na szlak niebieski i kierujemy się nim na Nową Polanę. Idziemy dalej w kierunku Gorca Kamienickiego, gdzie szlak niebieski łączy się z czerwonym. Na Skrzyżowaniu pod Gorcem odbijamy znowu na szlak niebieski i docieramy do Wieży widokowej na Gorcu. Kierujemy się dalej szlakiem niebieskim, który następnie przechodzi w szlak zielony, którym to docieramy do Przełęczy pod Przysłopem, a tam odbijamy na szlak żółty, który doprowadzi nas do szczytu Przechyba, a następnie do naszego schroniska Gorczańskiej Chaty.

Trasa krótka: 11,2 km (3:12h)

Nocleg:Chata Gorczańska

Trasa dzień trzeci:

Trasa jedna i jedyna: 3,3 km (55 min)

I tak dotrwaliśmy do końca naszego rajdu… Na ostatni dzień pozostało nam już tylko (niestety) godzinne zejście do miejscowości Ochotnica Górna, skąd z przystanku ruszymy autobusem firmy o pięknej nazwie “LaLa Bus” (chyba można śpiewać w autobusie?!) do Krakowa, z którego pojedziemy pociągiem do Poznania 🙂

Przejazdy:
Pociąg do: 22:38 Poznań Główny – 5:14 Kraków Główny IC 83192 PRZEMYŚLANIN