VIII Rajd Ekonomisty – Beskid Śląski

Serdecznie zapraszamy na VIII Rajd Ekonomisty, który tradycyjnie organizujemy razem z zaprzyjaźnionym Klubem Turystycznym Ekonomistów „Tramp” z SGH z Warszawy. Tym razem wyruszamy w Beskid Śląski!

Termin: 13-15.04.2012

Koszt (transport + noclegi): 106,75 PLN (studenci), 185,50 PLN (już-nie-studenci)

Zbiórka: 13.04 godz. 1:08 (w nocy z czwartku na piątek) tradycyjnie przy kasie nr 1 na dworcu PKP (jedziemy pociągiem przecież).

PKP

TAM (13.04):

[TLK] Poznań Główny (1:38) – Katowice (7:41)

[Regio] Katowice (8:47) – Ustroń Zdrój (10:47)

Z POWROTEM (15.04):

[Regio] Wisła Głębce (10:56) – Katowice (13:22)

[TLK] Katowice (15:09) – Poznań Główny (20:20)

Lub

[Regio] Wisła Głębce (17:53) – Katowice (20:17)

[TLK] Katowice (20:46) – Poznań Główny (3:19)

TRASY

Dzień 1

Ustroń Zdrój – szlak czerwony – PTTK pod Równicą – szlak niebieski – Orłowa, Świniorka, Trzy Kopce Wiślańskie (Przytulisko „Telesforówka”)

Czas przejścia: 4h 15min*

Ok. godz. 11 wyruszamy na szlak. Po niecałych 2h dochodzimy do schroniska pod Równicą – okazja do rekonesansu przedsztafetowego 😉 Ok. 16 dochodzimy do naszej oazy, czyli Przytuliska „Telesforówka”, gdzie przy sprzyjającej pogodzie rozpalamy ognicho lub/i grzejemy się przy kominku 🙂

Dzień 2

Opcja 1

Trzy Kopce Wiślańskie – szlak żółty – Smerekowiec – szlak zielony – PTTK nad Zaporą, Koziniec – szlak żółty – Przełęcz Szarcula – szlak czerwony – PTTK Stecówka – szlak czerwony, potem czarny  i zielonyAKT Pietraszonka

Czas przejścia: 5h 25min*

+ ew. wejście na lekko na Baranią Górę – 2,5h* (w sumie w 2 strony)

Wstajemy w miarę wcześnie, choć przy sprzyjających integracji warunkach w Telesforówce może okazać się to nieco problematyczne 😉 Z żalem opuszczamy schronisko i udajemy się w dalszą drogę 🙂 Po 2h dochodzimy do PTTK nad Zaporą. Drugie śniadanko? Po ok. kolejnych 4h jesteśmy u celu – AKT Pietraszonka. Dla tych, którym mało, jest opcja podziwiania zachodu słońca na Baraniej Górze i mrożącego krew w żyłach powrotu do Chatki przy blasku księżyca, ewentualnie czołówek 😉 Tego wieczoru nastąpi długo oczekiwana integracja z ekipą z Warszawy.

Opcja 2

Czas przejścia: 6h 25min*

Szlak dobrze nam znany z Buta w wodzie’10. Dla chętnych eksploracja Jaskini Malinowskiej 🙂

Dzień 3

AKT Pietraszonka – szlak czarny, potem czerwony – PTTK Stecówka , Przełęcz Szarcula, Kubalonka – szlak zielony – Wisła Głębce

Czas przejścia: 2h 50min*

To co dobre szybko się kończy. Z bólem serca, ale nie głowy (bo w końcu w górach kaca nie ma) z samego rana (ok. godz. 7) schodzimy do Wisły Głębce na pociąg powrotny do Poznania (odjazd o godz. 10:56!). Jeśli ktoś woli sobie pospać, następne połączenie jest o godz. 17:53 (3:19 w Poznaniu).

*do czasów przejścia nie są wliczone popasy/ pit stopy/ wylegiwanie na zielonej łączce/ przerwa na focisze/ drugie, trzecie i czwarte śniadanie… (niepotrzebne skreślić zgodnie z własnymi przyzwyczajeniami :P)

KOSZT:

– PKP TAM (normalny 74 PLN, studencki 36,26 PLN)

– PKP Z POWROTEM (normalny 76,50 PLN, studencki 37,49 PLN)

– nocleg Telesforówka 25 PLN

– nocleg Pietraszonka: 8 PLN (studenci)/ 10 PLN (już-nie-studenci)
W Pietraszonce wody bieżącej nie ma – trzeba czerpać z potoku.

Razem: studenci 106,75 PLN, już-nie-studenci 185,50 PLN

Uwaga! Ze względu na nowe przepisy dotyczące sprzedaży biletów grupowych w TLK (m.in. oferta nie obowiązuje już w niedzielę) zrezygnowałam z możliwości zakupu biletów grupowych.  Już-nie-studentom, którzy nie przekroczyli jeszcze wieku 26 lat, polecam skorzystanie ze zniżki MAX 26 w pociągach TLK. W Przewozach Regionalnych jest natomiast opcja skorzystania z oferty „TY i raz, dwa, trzy”, która została pomyślana o tych, którzy w tej samej relacji, klasie i kategorii pociągu Przewozów Regionalnych podróżują w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób. Pierwsza osoba kupuje bilet normalny lub z przysługującą ulgą ustawową, a pozostałe tańsze o nawet 1/3.

CO NALEŻY ZABRAĆ:

mapę Beskidu Śląskiego (lub zdjęcie mapy lub google maps)
– wygodny plecak (niezbyt ciężki, pomyśl 3 razy zanim coś spakujesz)
– ciepły śpiwór lub urok osobisty 😉
– wygodne buty do chodzenia po górach  + obuwie na zmianę/pod prysznic
– ciepłą odzież (czapki i rękawiczki też jeszcze mogą się przydać),
– coś przeciwdeszczowego,
– dobrą czołówkę lub latarkę najlepiej ze świeżymi bateriami,
– warto wziąć też stuptuty,
– plaster z opatrunkiem na obtarcia stóp, bandaż elastyczny, coś na gardło, środki po, na i przeciw..
– termos wypełniony ciepłą herbatką z wkładką 😉
– jedzenie (przecież nie jest w cenie!), picie, sztućce, garnki, kuchnia polowa, toster, grill, mikser, gofrownica, zestaw do fondue… ewentualnie do manicure,
– cudowny antydepresyjno-rozgrzewający nektar słodko-gorzki,
– Śpiewnik Rajdowy STK oraz wszelkie akcesoria do tworzenia muzyki na żywo (mogą też być gitary),
– świeczki na długie nocne Polaków rozmowy,
– ręcznik, czepek i kąpielówki,
– okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem,
Dużo Dobrego Humoru.

Zapisy:

W celu zapisania się na rajd proszę o wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz wpłatę kwoty za same noclegi w wysokości 33 PLN (studenci) lub 35 PLN (pozostali). Bilety PKP kupujemy na własną rękę.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zapisów.

Potwierdzenie zapisu na rajd wraz z danymi do przelewu otrzymacie mailowo po wypełnieniu formularza.

Dodatkowe linki:

Zapraszam serdecznie! 🙂

Organizatorka po stronie STK:

Ania Witanowska