Wdeckie moczenie wioseł – spływ kajakowy rzeką Wdą :)

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu serdecznie zaprasza na spływ czyli… Wdeckie moczenie wioseł – spływ kajakowy rzeką Wdą! :)
Termin wyjazdu: 01-03.09.2017 r.

Trasa spływu:
Czarna Woda – Młynki – Żurawki
Łącznie: 56 km :)

DZIEŃ I – 01.09 2017 r.
Poznań – Czarna Woda
Dojazd na miejsce startu spływu jest indywidualny. Spotykamy się o godz. 20:30 w Czarnej Wodzie na polu namiotowym „Pod Świerkami” Więcej informacji: http://kajaki-podswierkami.pl/. Czeka nas wieczór integracyjny przy ognisku. Dla chętnych – pstrąg wędzony (cena 10 zł/szt) -> płatność przelewem.

Dzień II – 02.09.2017 r.
Czarna Woda – Zimne Zdroje – Czarne – Młynki (32 km)

Wda to jedna z rzek, które znajdują się regionie północnej Polski. Zróżnicowany charakter tego cieku wodnego zadecydował o niezwykłej popularności Wdy jako wodnego szklaku rekreacyjnego. Nurty rzeki są miejscami łagodne, by w innym miejscu zmienić się w bystre, a nawet rwące.

Trasa uznawana jest za jedną z trudniejszych, jednak przeszkody do pokonania nie sprawiają dużych problemów. Urozmaicony krajobraz i niezmącona ludzką ręką przyroda zapewniają dodatkowe atrakcje na spływy kajakowe.

Wypoczęci i radośni budzimy się wśród pięknej przyrody. Następnie składamy namioty i pakujemy najpotrzebniejsze rzeczy do kajaków. Na miejscu kilka informacji organizacyjnych, dobieramy się
w pary i ruszamy na wodę! Dzisiaj popłyniemy 32 km.
Pierwszy postój zrobimy po 8 km w miejscowości Zimne Zdroje. Tutaj znajduje się sklep (po prawej stronie przy moście) :) Następny postój po około 12 km w miejscowości Czarne. Znajduje się tu bar, w którym będzie można „coś przekąsić”. Następnie kontynuujemy nasz spływ w kierunku Małego Bukowca. Betonowy most drogowy. Przed mostem na prawym brzegu pole biwakowe. Natomiast po lewej duża łąka. Podziwiamy piękna przyrodę i płyniemy dalej :) Po 8 km docieramy do Młynek, do naszego pola namiotowego „Boberek” Więcej informacji: http://poleboberek.pl/#/home. Po dopłynięciu rozpoczniemy rozpakowywanie namiotów i przygotowywanie ogniska. Około 3 km w miejscowości Lubichowo znajduje się sklep spożywczy – możemy udać się tam samochodami żeby uzupełnić zapasy :) Kiełbaski, chlebek i inne dodatki ogniskowe są zawarte w cenie spływu :)

DZIEŃ III – 03.09.2017 r.
Młynki – Wda – Wdecki Młyn – Żurawki (24km)

Pobudka skoro świt :) :) :) aby posłuchać i popatrzeć na budzącą się przyrodę :) Dzisiaj do przepłynięcia 24 km!
Mijamy most kolejowy nieczynnej linii: Czersk – Skórcz – Opalenie – Kwidzyn. Linia kolejowa rozbudowywana była przez Niemców (przygotowanie do położenia drugiego toru) do celów strategicznych. Za mostem łatwe bystrze.
Do miejscowości Wdy, Wda meandruje łąkami. Tutaj zrobimy pierwszy postój. Pojawi się most we Wdzie; do sklepu w lewo 5 minut (dalej jeszcze jeden sklep, kościół). Po 3-ech km dopłyniemy do Wdeckiego Młynu. Do niedawna działała tu elektrownia, trzeba ją obejść 50m prawym brzegiem i zwodować kajak z brzegu wzmocnionego palikami. Jedyna przenośka :) Po 7 km będzie ujście rzeki Kałębnicy – niewielki dopływ prowadzący od rozległego jeziora Kłębie. Rzeka płynie szybko. Po 2-óch kilometrach ujście rzeki Brzezianek (prawy dopływ Wdy).
Ostatni fragment naszego spływu – za 3 km pole biwakowe w Żurawkach po prawej stronie rzeki za ujściem Świętej Strugi z krytymi wiatami i miejscem na ognisko. Wodujemy kajaki, czekamy na busy z bagażami i grochówkę – następnie kierowcy wraz z kajakami wracają do Młynek po samochody i przyjeżdżają do Żurawek po resztę uczestników. Dla chętnych: w czasie oczekiwania na kierowców można się przespacerować 2 km drogą do sklepu do Kasparusa :)

Żegnamy się i udajemy się despacito do Poznania/naszych domków :)

Widzimy się na kolejnym spływie za rok! :)

Dojazd i NAMIOTY
Tym razem na spływ udajemy się samochodami. Lista samochodów:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/18cK23766Mav-oshdr0n9bfUVD_D50_4AS7OnW-zDO-w/edit#gid=0
Lista namiotów znajduje się w drugiej zakładce. Dopisujcie się proszę kto ma namiot oraz kto nie ma :) Coś wspólnie wymyślimy ;)

Cena
Cena za rajd to 155 zł. Cena zawiera wynajem kajaków (2 dni), wioseł, kamizelek ratunkowych, 2 noclegi na polach namiotowych z prysznicami, przewóz naszych bagaży pomiędzy campingami + przewóz kajaków, drewno na ognisko, kiełbaski, pieczywo i dodatki do ogniska.

UWAGA!
Liczba miejsc ograniczona! Zapisy i wpłaty WYŁĄCZNIE do 09.08.2017 r.
Kto pierwszy ten lepszy! :)

Zapisy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSclSsC55jhFSf-dbVagNiGpRZ0iBAD0HSpYzZJAwjpNPDRIKw/viewform?c=0&w=1&includes_info_params=true

Wpłaty na konto:
Katarzyna Wysocka
Numer konta: 18 1140 2004 0000 3002 7571 4682
o tytule: „imię+nazwisko – spływ Wda”

STK czyli SeTKa!

Jesteśmy organizacją studencką przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Promujemy turystykę jako sposób spędzania wolnego czasu, przez organizację rajdów górskich i rowerowych, spływów kajakowych, wypadów na narty... Zapraszamy!
Logo STK Logo AZS Logo UEP

Polub nas na FB!