26-29 maja 2005, I Rajd Ekonomisty (Bieszczady)

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej zaprasza na:

Rajd Górski:

„I RAJD EKONOMISTY”

BIESZCZADACH

termin 26-29.05.2005

WYJAZD

ZBIÓRKA 25 maja 2005 o godz. 19:00 przy kasie nr 1  na Dworcu Głównym w Poznaniu

Wyjazd godz. 19:40, do Zagórza o godz. 9:33
Następnie korzystamy z dobrodziejstw PKS Sanok(docieramy do Baligrodu=>Początek Trasy)
Przy zapisach będę pobierał zaliczki w wysokości 40zł

PRZYJAZD

Przemyśl 11:27 – Poznań Gł. 21:45(z przesiadkami)

PROPONOWANA TRASA

DZIEŃ PIERWSZY: Baligród – Łopienka – Polanki – Terka (1. nocleg)
DZIEŃDRUGI: Terka – Połoma – Tworylne – Zatwarnica – Otryt – Polana (2. nocleg)
DZIEŃ TRZECI: Polana – Otryt – Lutowiska (3. nocleg)

GDZIE MIESZKAMY
 Pierwszy Nocleg:  Terka
 Drugi nocleg:       Polana
Trzeci nocleg:    Lutowiska

KOSZTY
Przejazdy PKP, PKS, plakietki, koszulki oraz 3 noclegi = ok. 110zł
Ta cena nie obejmuje wyżywienia. Uczestnicy żywią się we własnym zakresie;)
Dla studentów Akademii Ekonomicznej jest przewidziane dofinansowanie z puli własnej JM Rektora Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

NALEŻY ZABRAĆ
•    wygodne buty, miękkie obuwie do schroniska
•    Nie za ciężki plecak(pomyśl trzy razy zanim się spakujesz;)
•    czapkę, szalik, rękawiczki(o tej porze może nas nieźle wywiać „tam u góry”)
•    ciepłe ciuchy, wskazana odzież przeciwdeszczowa i przeciwwietrzna,
•    własny śpiwór oraz karimata – obligatoryjnie!
•    żarcie, picie i przyrządy do konsumpcji wedle uznania
•    świeczki (…na długie nocne Polaków rozmowy…)
•    mapę Bieszczad(do kupienia np. w pasażu Apollo – Grupa 18)
•     i latarkę (tak na wszelki wypadek)
•    Instrumenty Muzyczne bardzo mile widziane!!!
•    Nie chodzimy spać o 22…..
•    jak zawsze dobry humor!!!
•    Dla chętnych istnieje możliwość wydrukowania śpiewnika Sekcji Turystyki Kwalifikowanej!!!

Odpowiedzialność

Bieszczady i Beskid Niski zajmują południowo-wschodni kraniec Polski, na pograniczu ze Słowacją i Ukrainą. Stanowią one część wielkiego łuku Karpat ciągnącego się na przestrzeni 1300 km, od Słowacji po Rumunię. Pod względem administracyjnym w większości obszar ten leży na terenie województwa Podkarpackiego. Bieszczady i Beskid Niski od tysiąca lat stanowią pogranicze krajów, kultur, wreszcie pogranicze narodów. Na jego historię i współczesność zawsze wpływał fakt zarówno peryferyjnego położenia w stosunku do centralnych obszarów właściwych krain, jak i łatwiejsza możliwość przenikania zwyczajów, kultur, narodów i języków. Tak jak każde pogranicze, tak samo Beskid Niski i Bieszczady od dawna stanowiły niejako pomost pomiędzy sąsiednimi krajami. Takie peryferyjne, pograniczne położenie, z natury rzeczy niespokojne, obfitujące z jednej strony w potyczki i wojny, z drugiej strony charakteryzujące się wzmożoną wymianą kulturalną, wytworzyło specyficzny klimat i charakter regionu.
Pogranicze to stały przepływ towarów i ludzi. Przez przełęcze karpackie przez wieki ciągnęli kupcy. Zyski z handlu transgranicznego były podstawą bogactwa tutejszych miast: Krosna, Sanoka, Jasła, Biecza, Dukli, Jaślisk i innych. Jednakże po Akcji Wisła w te terene pozostałem delikatnie mówiąc zapomniane i było potrzebne wiele dziesiątków lat  ażeby ponownie zagościło tu „życie”. Pomimo to Beskid Niski jest jednym z najdzikszychi najmniej dostepnych terenów górskich w Polsce, baza noclegowa jest bardzo uboga i napotkałem wiele trudności w dopinaniu noclegów i trasy.

OSTATECZNIE SIĘ UDAŁO I TERAZ ZAPRASZAM WAS SERDECZNIE NA TEN NIESAMOWITY SENTYMENTALNY WYPAD W KRAINĘ BUKÓW ORAZ PIĘKNYCH, ZABYTKOWYCH(DREWNIANYCH) CERKWI, A TAKŻE BEZDROŻY i PODRÓŻY W TRAKCIE KTÓREJ NIE BĘDZIEMY SPOTYKAĆ ZBYT WIELU TURYSTÓW…

Po raz pierwszy będziemy mieli okazję pokonywać bezdroża beskidzkie wraz z naszymi kolegami – studentami z innych uczelni ekonomicznych:

SGH Warszawa         AE Kraków       AE Katowice      AE Wrocław

WAŻNE: Wpiszcie te telefony do komórek( 601 100 300 bezpłatny dla PLUSGSM)
Nad bezpieczeństwem turystów górskich w Beskidzie Niskim czuwa Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z siedzibą w Sanoku , tel. alarmowy: 013-46 32204, a także:
1.    Rogi – ratownik Stanisław Gołąbek tel. 013-43533082.
2.    Komańcza- ratownik Jerzy Żak tel. 013-4677063, a także, Numer ratunkowy w górach 601 100 300

Informacje i zapisy: u Piotra Fijałkowskiego wtorki i czwartki 9:30 – 10:30 oraz u
Agaty Świtalskiej  w środy 11:30 -12:30 w siedzibie AZS (B 013), a także Katarzyny Jasnowskiej w poniedziałki 10:00-11:00