9-11 marca 2007, III Rajd Ekonomisty (Gorce)

Rajd Górski

III Rajd Ekonomisty

GORCE

Termin: 09.03 – 11.03.2007

WYJAZD  Z  POZNANIA

ZBIÓRKA GODZ. 23:00 08 marca (czwartek)
W HOLU DWORCA GŁÓWNEGO (przy kasie nr 1)
Wyjazd 23:34, do Nowego Targu przybywamy o 10:31, dalej w zależności pod trasy, od razu na szlak, lub do busa i dojeżdżamy do Lubomierza (Przysłopu).

PRZYJAZD  DO  POZNANIA

Wyjazd PKSem z Ochotnicy Górnej ok. 11 lub Knurowa ok. 12 w niedzielę (11.03).
O 13.40 ruszamy PKP z Nowego Targu. W Poznaniu jesteśmy o 23.19.
Ponieważ jest to pociąg TLK to będę potrzebowała Waszej decyzji na temat wyjazdu najpóźniej do 02.03.2007 – zgłoszenie grupy musi być dokonane na tydzień przed wyjazdem.

KOSZTY
PKP ok. 57 zł+ PKS ok. 10 zł+ noclegi ok. 22+12 zł + koszulka ? .
Razem ok. 110 zł
Standardowo, ta cena nie obejmuje wyżywienia.
Przy zapisach będę zbierała zaliczkę w wysokości 60 zł (zakup biletu grupowego).

PROPONOWANA TRASA

WSZYSTKIE CZASY (LETNIE) PODANO BEZ WLICZONYCH POSTOJÓW i PRZERW

DZIEŃ PIERWSZY: Do wyboru trasy na Turbacz:
1.    Z Rabki szlakiem czerwonym przez Maciejową, Schronisko PTTK na Maciejowej, Bardo, Schronisko PTTK na Starych Wierchach. Obidowiec. Czas ok.5 h;
2.    Z Nowego Tragu szlakiem żółtym lub zielonym prosto na Turbacz. Czas ok. 2,5 h
3.    Z Lubomierza szlakiem czarnym przez Polanę Jastrzębią na Kudłoń, i dalej szlakiem żółtym (Małopolski Szlak Papieski) przez Borek i Czoło Turbacza. Czas ok. 4,5 h
4.    Z Przysłopu szlakiem żółtym przez Jaworzynę, Kudłoń, Borek, Czoło Turbacza. Czas ok. 4,5 h

DZIEŃ DRUGI:
Z Turbacza, po śniadanku i poczekawszy na Krakowskich i Warszawskich ekonomistów wyruszymy szlakiem czerwonym przez Halę Długą, następnie zielonym przez Jaworzynę żółtym prosto do Schroniska Hawiarska Koliba. Czas ok. 2,5 h. Po dotarciu do Koliby można udać się jeszcze na spacerek po okolicznych pagórkach.

DZIEŃ TRZECI:
Poranne śniadanie, oporządzenie się i wymarsz w kierunku odjazdu PKSu (Ochotnica, Knurów). Dotarcie do Nowego Tragu i  wyjazd do Poznania.

GDZIE MIESZKAMY
•    Schronisko PTTK na Turbaczu http://www.turbacz.biz/
•    Schronisko Studenckie Hawiarska Koliba http://www.hawiarska.prv.pl/

NALEŻY ZABRAĆ

•    PLECAK (tym razem chyba już się spodziewaliście?)
•    Własny śpiwór i  karimatę
•    wygodne buty (najlepiej takie do chodzenia po górach :P), miękkie obuwie na zmianę
•    ciepłe ciuchy, wskazana odzież przeciwdeszczowa, przeciwwietrzna i przeciwśnieżna
•    mapę (żeby się nie zgubić) i latarkę (tak na wszelki wypadek – kto by nam zaufał ;))
•    okulary przeciwsłoneczne
•    plaster z opatrunkiem na obtarcia nóżek, bandaż elastyczny, coś na gardziołko, środki po…
•    jedzenie, picie i przyrządy do konsumpcji wedle uznania (kubek, sztućce, stół ogrodowy, leżaki, grill…),
•    cudowny antydepresyjno-rozgrzewający nektar słodko-gorzki
•    świeczki (…na długie nocne Polaków rozmowy…albo jakby zabrakło prądu)
•    mocne gardło (do śpiewania, jak ktoś nie umie, to prosimy o wykorzystywanie gardła w inny sposób)
•    Śpiewnik Rajdowy STK
•    gwizdek
•    gitarzyści zabierają gitarę, perkusji nie bierzemy, bo i tak nikt nigdy nie chciał grać
•    jak zawsze dobry humor

ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!
Rajd ”III Rajd Ekonomisty” nie jest rajdem zorganizowanej grupy ludzi. Uczestnicy jadą indywidualnie i na własną odpowiedzialność. Zalecane jest ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdrowotne w Polsce. Członkowie Sekcji Turystyki Kwalifikowanej, którzy opłacili składkę, takie ubezpieczenie otrzymują wraz z legitymacją Sekcji. Organizator oraz Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu nie biorą żadnej odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu i nie gwarantują, że informacje na temat rajdu, trasy i wszelkie, inne informacje, przekazane uczestnikom w dobrej wierze, są zgodne z rzeczywistością. Ale staraliśmy się uczynić wszystko rzetelnie.

ORGANIZATORZY:
Magdalena Wronka