14-15 kwietnia 2007, Rajd Przodowników Pracy

Termin: 14-15.04.2007

WYJAZD

ZBIÓRKA 14 kwietnia, o godz. 2.20 w HOLU DWORCA GŁÓWNEGO pod kasą nr 1

Wyjazd godz. 2.50 !!! W Janowicach Wielkich jesteśmy o 10.05.

Pociągi:
Poznań- Jelenia Góra 2.50 – 9.06 (posp.)
Jelenia Góra – Janowice Wielkie 9.45 – 10.05 (osob.)

Pociągiem pospiesznym- wsiadamy w Marciszowie, o 22.33 jesteśmy na dworcu w Poznaniu. (żeby brać pracownicza mogła się wyspać Smile)

PROPONOWANE TRASY:

Sobota: Z Janowic Wielkich wyruszymy zielonym szlakiem na Zamek Bolczów. Dalej przy Skalnych Bramach wejdziemy na niebieski szlak, mijając wspaniałe twory skalne (Skalny Most, Starościńskie Skały, Fajkę i in.) docieramy do Szwajcarki. Długość trasy: ok. 3h. Po zostawieniu plecaków w schronisku pójdziemy na Krzyżną Górę i Sokoliki.

Niedziela: Po „spokojnej” nocy w Szwajcarce wyruszymy żółtym szlakiem przez Skalny Most i Polanę Mniszkową. Miniemy Krzyż Milenijny i wdrapiemy się na Wielką Kopę (871 m n.p.m.), gdzie powita nas zielony szlak prowadzący przez Kolorowe Jeziorka do Marciszowa. Długość trasy: ok. 6h

Trasy można zmienić, propozycje i ewentualne zmiany przedyskutujemy w pociąguSmile

GDZIE MIESZKAMY
Schronisko PTTK „Szwajcarka”, 58-515 Karpniki
tel. [075] 753 52 83 www.szwajcarka.jga.pl

ZABIERAMY ZE SOBĄ:

• wygodne buty (po jednym na każdą nogę)+ miękkie obuwie do schroniska (j.w.)
• nie za ciężki plecak (plecy będą wdzięczne, a masażystka nie chce masować)
• czapkę, szalik, rękawiczki (kwiecień plecień, poprzeplata…)
• ciepłe ciuchy plus wszystko, co ochroni przed deszczem, wiatrem, śniegiem
• śpiwór (najlepiej własny Wink )
• okulary p/słoneczne
• żarcie, picie i przyrządy do konsumpcji wedle uznania (w Szwajcarce nie można zakupić złocistego regeneratu)
• świeczki (..na długie nocne Polaków rozmowy..)
• plaster z opatrunkiem na obtarcia nóżek, bandaż elastyczny, coś na gardziołko itp. itd.
• mapę (żeby się nie zgubić) i latarkę (najlepiej sprawną), stuptuty
• mocne gardło (będziemy śpiewać) i instrumenty muzyczne (co komu do głowy przyjdzie)
• Śpiewnik Rajdowy STK
• jak zawsze dobry humorek

KOSZTY
PKP ok. 50 (łącznie) + Noclegi 20zł.
Razem ok.70 zł
Ta cena nie obejmuje wyżywienia. Uczestnicy żywią się we własnym zakresie.
Odpowiedzialność
„Rajd Przodowników Pracy” nie jest rajdem zorganizowanej grupy ludzi. Uczestnicy jadą indywidualnie i na własna odpowiedzialność. Zalecane jest ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i zdrowotne w Polsce. Organizatorzy oraz Sekcja Turystki Kwalifikowanej AZS Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu i Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu nie biorą żadnej odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu i nie gwarantują, że informacje na temat rajdu, trasy i wszystkie inne informacje, przekazane uczestnikom w dobrej wierze, są zgodne z rzeczywistością.
Ale staraliśmy się wszystko uczynić rzetelnie.

Organizator:
Izabela Wolniewicz
Zapisy: przez w/w kontakt, zaliczka nie będzie pobierana – bilet na PKP kupię z pieniążków sekcji.