7-9 grudnia, Rajd Honorowych Dawców Krwi

 Rajd Górski

Honorowych Dawców Krwi

w Góry Wałbrzyskie i Kamienne
(Waldenburger Bergland)
Termin: 7.12 – 9.12. 2007

 WYJAZD Z POZNANIA

ZBIÓRKA GODZ. 6:45 7.12 (piątek rano) przed Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu ul. Marcelińska 44. Po oddaniu krwi (dzień wolnego + czekolady  ) udajemy się na dworzec PKP, myślę, że około 11 będziemy wyjeżdżać z Poznania. Z osobami, które nie będą oddawały krwi, a pojadą z nami, spotkamy się na dworcu. Wyjedziemy albo o 10:35 (15:13 na stacji Wałbrzych Miasto) albo o 11:46 (16:06 na stacji Wałbrzych Miasto), oba połączenia z przesiadką we Wrocku.

PRZYJAZD DO POZNANIA

Wyjazd z Wałbrzycha Głównego popołudniu (około 16.00), przyjazd do Poznania wieczorem (około 21.00). Tutaj szczegóły podam dopiero, jak PKP PR ogłosi nowe rozkłady jazdy dla woj. Wielkopolskiego i Dolnośląskiego, bo właśnie 9.12 nowy rozkład wchodzi w życie.

KOSZTY

PKP łącznie ok. 75zł wg taryfy 100% (studenci około 50zł) + noclegi 25zł i 18zł

Razem ok.118zł (studenci ok. 93 zł)

Ale jak będzie odpowiednia liczba chętnych to załatwię bilet grupowy i będzie taniej, honorowi dawcy krwi mogą również liczyć na 20% zniżki w Andrzejówce.

Ta cena nie obejmuje wyżywienia. Uczestnicy żywią się we własnym zakresie!

PROPONOWANA TRASA

DZIEŃ PIERWSZY:  Po dojechaniu do stacji Wałbrzych Miasto (będzie już dość ciemno) idziemy do Harcówki PTTK, gdzie śpimy. Wieczorem można zrobić jakiś wypad na piwko gdzieś w okolicy rynku. Wcześnie idziemy spać!

DZIEŃ DRUGI: Korzystamy z tego, że już jesteśmy na miejscu i wychodzimy wcześnie rano w góry. Ponieważ trasa jest dość długa, dzień krótki, a zaczynamy w mieście, chcę wyjść już o 7:00 rano. Oznacza to pobudkę o 6:00 – teraz wiecie dlaczego wcześnie idziemy spać.
Najpierw wchodzimy na Chełmiec (wieża widokowa) (żółty szlak), następnie schodzimy do Boguszowa i wchodzimy najpierw na Pasmo Dzikowca, skąd schodzimy do Przełęczy Polanka (zielony szlak),
z Polanki wchodzimy na Lesistą (niebieski szlak), następnie idziemy do Sokołowska (czerwony GSS)
i przez Bruzdę Sokołowca dochodzimy do schroniska Andrzejówka (zielony szlak). Ta wersja trasy jest na około 8h, można ją skrócić o około 0,5h schodząc z Polanki do Unisławia Śląskiego i z niego włażąc do Sokołowska (zielony szlak). Zmrok zapada szybko, chciałbym dojść do schroniska najpóźniej
o 16.00.

DZIEŃ TRZECI: Oczywiście wstajemy jak najwcześniej, żeby nie marnować krótkiego dnia, ale ponieważ będzie to niedziela pobudka dopiero o 7:00, a wyjście o 8:00. Najpierw można się cofnąć kawałek, bez plecaków, do Zamku Radosno i Czerwonych Skałek oraz wejść na Waligórę (936 m n.p.m. to najwyższy punkt rajdu). Później ze schroniska idziemy na Zamek Rogowiec i Skalną Bramę (kombinacja żółtego, niebieskiego i czerwonego szlaku), następnie przez Rybnicki Grzbiet dochodzimy do Przełęczy pod Borową (tam też można się wgramolić) (niebieski szlak), z przełęczy kierujemy się przez Górę Zamkową z zamkiem Nowy Dwór do stacji Wałbrzych Główny (żółty szlak). Trasa na ten dzień to około 7h. Po małych zakupach w okolicach dworca wsiadamy do pociągu.

GDZIE MIESZKAMY

Dom Wycieczkowy PTTK „Harcówka”
58-300 Wałbrzych, Park Sobieskiego (dzielnica Śródmieście)
Tel. recepcja: +48 74 846 31 35

Schronisko PTTK Andrzejówka: www.andrzejowka.com.pl, tel. +48 74 8424883
Rybnica Leśna, 58-350 Mieroszów

Uwaga! Zarezerwowałem na razie 10 miejsc, tu na dziś wolnych mają niewiele więcej, im szybciej się zgłosicie na wyjazd tym większa szansa na zarezerwowanie kolejnych noclegów.

NALEŻY ZABRAĆ

*     PLECAK, a w nim w osobnych workach:
*     Własny śpiwór!
*     wygodne buty, miękkie obuwie do schroniska,
*     ciepłe ciuchy!, czapki, rękawiczki, spodziewajcie się warunków zimowych!
*     odzież przeciwdeszczowa!,
*     okulary p. słoneczne, krem do opalania,
*     ochraniacze nazywane również stuptutami,
*     plaster z opatrunkiem na obtarcia nóżek, bandaż elastyczny, coś na gardziołko, środki po…,
*     żarcie, picie i przyrządy do konsumpcji wedle uznania (jedzenie i picie dostępne również w Andrzejówce),
*     mapę (żeby się nie zgubić) i latarkę (koniecznie!),
*     teczkę na zaświadczenie o oddaniu krwi, gwarantujące nam usprawiedliwioną nieobecność w pracy bądź na studiach,
*     mocne gardło (do śpiewania ma się rozumieć),
*     gwizdki (na wszelki wypadek),
*     wszystko czego potrzebujecie w górach, a czego nie wymieniłem, pamiętajcie jednak o umiarze,
*     chętni mogą zabrać biegówki (w zależności od warunków śniegowych),
*     Śpiewnik Rajdowy STK, fajnie by było jakby znalazła się osoba chętna do zabrania ze sobą gitary i aktywnego wykorzystywania jej w trakcie rajdu.

INFORMACJE O GÓRACH WAŁBRZYSKICH I KAMIENNYCH

znajdziecie w Internecie. Zajrzeć można na:

http://www.sudety.it/

http://www.naszesudety.pl/

Polecam lekturę przed wyjazdem!

ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

Rajd HDK w Góry Wałbrzyskie i Kamienne nie jest rajdem zorganizowanej grupy ludzi. Uczestnicy jadą indywidualnie i na własną odpowiedzialność. Zalecane jest ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków
i zdrowotne w Polsce. Organizator oraz Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS Akademii Ekonomicznej
w Poznaniu i Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu nie biorą żadnej odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu i nie gwarantują, że informacje na temat rajdu, trasy i wszelkie inne informacje, przekazane uczestnikom w dobrej wierze, są zgodne z rzeczywistością.

ORGANIZATOR:
Łukasz Bandosz,

Informacje i zapisy telefonicznie, mailowo oraz na forum STK (http://stk.ae.poznan.pl/forum ). W terminie późniejszym zostanie wyznaczony również dyżur w AZS AEP.