STK objęła patronatem OFA Przygoda

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS UE Poznań ma przyjemność poinformować, że już oficjalnie objęła swym patronatem dość ekstremalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy pod nazwą OFA Przygoda.

Kilka ważnych informacji o wydarzeniu:

Jesteś podróżnikiem, wyjeżdżasz w rejony, gdzie przez dobę zdarza Ci się nie spotkać żywej duszy? Martwisz się, że nie będziesz potrafił pomóc ludziom z Twojego teamu? A jeżeli spotkasz na szlaku kogoś, kto wymaga natychmiastowej pomocy, a najbliższa wioska jest 2 dni drogi od miejsca wypadku?

Czy potrafisz pomóc innym nie licząc na karetkę pogotowia?

W dziczy tylko od Ciebie zależy życie drugiej osoby.

Jeżeli lubisz wyzwania, jesteś osobą odważną, a umiejętność ratowania życia jest dla Ciebie sprawą istotną – zapisz się na OFA Przygoda. To nie wszystko – uczestnicząc  w OFA Przygoda otrzymujesz pozwolenie na wzięcie udziału w niesamowitym evencie odbywającym się tydzień później OFA LOST!

Nie pozostawaj obojętny.
Weź odpowiedzialność za bezpieczeństwo na wyprawie i naucz się ratować innych.

Szkolenie odbywać się będzie w lasach otaczających Borne Sulinowo – miasto widmo – od zawsze owiane było tajemnicą. Ten kompleks obejmujący 18 000 hektarów  zbudowano na potrzeby Wehrmachtu. By myśleć całościowo o tym mieście, należy również mieć na uwadze jego część podziemną, gdzie ukryto ważniejsze strategicznie miejsca. Miasto po wojnie zostało przejęte przez armię czerwoną i było najpilniej strzeżoną bazą Północnej Grupy Wojsk. Całe miasto było zupełnie samowystarczalne, posiadało kasyna, kolej, potężną cześć mieszkalną i oczywiście budynki wojskowe. W przewodniku dla turystów-kajakarzy brzeg jeziora Pile określono jako „niedostępny, nie nadający się do biwakowania”. Z kolei 18.000 hektarów poligonu było opisane w ewidencji gruntów jako „tereny leśne”.

Podczas OFA Przygoda zdobędziesz praktyczne umiejętności umożliwiające podjęcie prawidłowego działania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia podczas organizowanych przez Was wypraw.

Program szkolenia opracowaliśmy tak, aby jak najwierniej oddawał zagrożenia, które mogą towarzyszyć Waszym wyprawom w najdziksze zakątki świata.

Niezależnie od panującej na zewnątrz pogody, niezależnie od pory dnia i nocy będziesz miał okazję zmierzyć się nie tylko z wypadkami, ale również własnymi słabościami i ograniczeniami.
Sprawdź się w najbardziej ekstremalnych sytuacjach, w których szybkość reakcji ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego przebiegu podróży.

W trakcie kursu nikt nie może liczyć na taryfę ulgową, cenimy współpracę, zdrowy rozsądek oraz chęć ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Medaid stawia na „learing by doing” – pozoracje i działania w czasie rzeczywistym pozwalają uczestnikom poczuć się jak w prawdziwej sytuacji zagrożenia, a w przerwie na dobre docenić kubek gorącej herbaty.

Program szkolenia zrealizują z Wami praktycy – ratownicy medyczni, lekarze, żołnierze, psychologowie, survivalowcy.
Czekają Was realistyczne działania i totalnie ekstremalne doznania.

Termin: 22.06 – 24.06.2012 (zbiórka w Bornem Sulinowie (pod Ratuszem) w piątek o 12:00; zakończenie zajęć i wyjazd o  13:00 w niedzielę)

Miejsce: Borne Sulinowo

Koszt/os. – 450 zł (wpłata do 09 czerwca: 450 zł, wpłata 09 – 15 czerwca: 500 zł, wpłata 15 – 20 czerwca: 550 zł)

Ilość miejsc: ograniczona. Kwalifikacja uczestników na podstawie kolejności zgłoszeń.

Dane do wpłaty: Pieniądze należy wpłacić na poniższe konto bankowe wraz z dopiskiem w tytule:

OFA Przygoda – Imię i Nazwisko (osoby  za którą została dokonana wpłata)

Centrum Szkoleniowo Usługowe Medaid Tomasz Liber

ul. Cisowa 33/2 Dąbrówka, 62-070 Dopiewo

NIP 514-022-72-90 | REGON 300248021

Numer Konta Bankowego City Handlowy: 36 1030 0019 0109 8530 0039 5720

Kontakt:

Agata Wojtczak
ofa@medaid.pl
tel. kom: 502 335 151

W przypadku istotnych zdarzeń losowych uczestnikowi zostanie zwrócona wpłacona kwota pomniejszona o 200 zł.

Warunki biwaku: nocleg w namiotach (możemy pomóc w zapewnieniu namiotów, jednak wyłącznie   na wyraźną prośbę zainteresowanych)

Wyżywienie i woda: we własnym zakresie

Wymagania: ubezpieczenie NNW na czas kursu

Zalecany ekwipunek, czyli co warto ze sobą zabrać:

– śpiwór

– karimata

– namiot

– ubranie przeciwdeszczowe i stosowne do warunków pogodowych

– wygodne buty do działań w lesie i terenach podmokłych

– latarka czołowa

Zapewniamy: opiekę doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, sprzęt niezbędny do przeprowadzania ćwiczeń

Kurs będzie obejmował następujące zagadnienia:

Pierwsza pomoc:

• Bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia.
  • Resuscytacja krążeniowo oddechowa.
  • Hipotermia.
  • Odwodnienie.
  • Choroba wysokogórska.
  • Wstrząs.
  • Inne stany nagłe – drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia.
  • Urazy mechaniczne i obrażenia – złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn.
  • Ewakuacja poszkodowanego ze strefy zagrożenia.
  • Psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.
  • Stomatologia outdoorowa.
  • Sygnalizacja alarmowa.

Survival:

• Orientacja w terenie.
  • Budowa schronień.
  • Rozpalanie ognia.
  • Pozyskiwanie i uzdatnianie wody.
  • Zielona kuchnia.
  • Psychologia przetrwania.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, a uczestnikom życzymy udanej zabawy!