„But w wodzie” 2015 – Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie

but

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS Uniwersytetu Ekonomicznego gorąco zaprasza na górski rajd organizowany w ramach akcji „But w Wodzie” w Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie.

Termin: 20-22 marca 2015

Dlaczego tam?

Przede wszystkim bardzo ładne krajobrazy, rejony wygasłych wulkanów..  Odskocznia od wysokich gór..  Trasy są łatwe, ale długie, malownicze, ale trochę szosą też trzeba iść, generalnie dla wytrawnego turysty. Trud zostaje wynagrodzony piękną panoramą Karkonoszy, czyli warto.

Informacja dla osób zbierających Koronę Gór Polskich, zdobędziemy Skopiec 724 m n.p.m. (Góry Kaczawskie) oraz Skalnik 945 m n.p.m. (Rudawy Janowickie).

Transport:

Dojazd: Poznań Główny (01.52) – Jelenia Góra (8.52) TLK

Powrót: Marciszów (16.26) – Poznań Główny (22:13) REGIO

Koszt wyjazdu (obejmuje nocleg i transport  w obie strony):

Studenci:  90 zł
Nie-studenci:  140 zł

Uwaga!!  cena może ulec obniżeniu w przypadku, kiedy uczestnik posiada kartę ISIC PTSM lub kartę PTSM oraz w przypadku zakupu biletów grupowych na przejazdy pociągiem.

Dlatego zachęcam do wcześniejszych wpłat!!  Ilość miejsc na łóżkach w drugim schronisku ograniczona!!

Noclegi:

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nowych Łupkach

(koszt noclegi 25 zł, bez pościeli – śpiwory obowiązkowe,
cena dla posiadacza karty ISIC- PTSM lub PTSM 20 zł)

PTTK Szwajcarka

(koszt noclegu 20 zł, dla 29 pierwszych osób nocleg na łóżkach, uwaga!   śpiwory obowiązkowe, schronisko nie dysponuje pościelą!)

I dzień: Pogórze Izerskie, malownicza Dolina Bobru

Trasa rozpoczyna się na dworcu PKP w Jeleniej Górze o godzinie 8.52, ktora wiedzie do miejscowości Wleń przez malownicze regiony Doliny Bobru, gdzie mamy nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Nowych Łupkach. Następnego dnia zdobywamy najwyższy szczyt Gór Kaczawskich Skopiec, nocleg mam już w schronisku PTTK „Szwajcarka” w Rudawach Janowickich. W dniu naszego powrotu wejdziemy na Skalnik, najwyższy szczyt Rudaw Janowickich, skąd udamy się w kierunku Marciszowa, gdzie będziemy mieć pociąg osobowy do Poznania.

Dworzec PKP Jelenia Góra –> zielonym szlakiem 25 min –> Góra Krzywoustego –> żółtym szlakiem 2 h 20 min –> Przełom Kamienicy –> niebieskim 1 h –> Plichowice, zapora –> następnie cały czas szlakiem zielonym 3 h 10 min –> Wleń, ruiny zamku Piastowskiego, gdzie odbijamy na szlak żółty 10 min –> SSM Wleń w Nowych Łupkach

Razem ok. 7 h

II dzień: Pogórze i Góry Kaczawskie

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nowych Łupkach –> szlakiem żółtym 3 h 30 min–>  Skrzyżowanie pod Okolem –> żółty niebieski 1 h 30 min –> Okole ( 714 m n.p.m.) –> szlak niebieski 2 h 30 min–> Skopiec ( 724 m n.p.m.) –> niebieski szlak 2 h –> Trzcińsko PKP –> niebieski 1 h –> PTTK Szwajcarka

Razem ok. 10 h 30 min

III dzień: Rudawy Janowickie

PTTK Szwajcarka –> szlak żółty 2 h 30 min –> Pod Ostrą Małą 838 ( m n.p.p.) –> następnie niebieski szlak 20 min –> Skalnik 945 ( m n.p.m.) –> szlak niebieski 10 min –> Przełęcz Rudawska (749 m n.p.m.) –>  żółtym i niebieskim 50 min –> Pod Wołkiem 846 ( m n. p.m. ) –> na rozwidleniu szlaków, skręcamy w prawo na szlak żółty  1 h 15 min –>  Wielka Kopa –> następnie szlakiem zielonym 1 h 45 min –> Marciszów, dworzec PKP

Razem ok. 6 h 50 min

Co należy zabrać ze sobą?

• wygodny plecak
  • buty górskie
  • śpiwór obowiązkowy !!
  • latarkę lub czołówkę
  • ważną legitymację studencką 🙂 ISIC PTSM, PTSM – jeżeli ktoś posiada
  • stuptuty
  • mapę Pogórza i Gór Kaczawskich oraz Rudaw Janowickich, jeśli macie, ewentualnie warto kupić
  • termos,
  • zapas jedzenia, konserwy
  • ciepła odzież (szalik, czapka, kalesony) + coś przeciwdeszczowego
  • pokrowce na plecaki
  • wygodne buty i obuwie pod prysznic (klapki itp.)
  • apteczkę wraz z lekami i opatrunkami etc
  • śpiewniki! oraz gitary ewentualnie flet…
  • napoje, soki, woda  itp.

Zapisy na rajd: https://docs.google.com/forms/d/1KVXQKTn-vcsxL70kH7KsRQxVsH_H8-d-vvRKCBkFjJ4/viewform?usp=send_form

Zapisy i wpłaty do 12 marca

Organizator: