Majówka – propozycja nr 2 – Góry Bystrzyckie i Orlickie

orlickie

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS UE Poznań serdecznie zaprasza wszystkich miłośników pieszych rajdów górskich na najbardziej spontaniczny wypad na majówkę 🙂 Wybieramy się w Góry Bystrzyckie i Orlickie.

Na kajaki nie ma już miejsc, zapisy zakończone… a może i tak wolisz góry? 🙂 Wychodzimy więc, specjalnie dla Was, z alternatywą dla spływu kajakowego – wypad w Góry Bystrzyckie i Orlickie!

Termin: 1-3 maja
Koszt (obejmuje dojazd i nocleg): 149,99 zł studenci i 219,99 zł już-nie-studenci

Oferta LAST MINUTE!

—-> FORMULARZ ZAPISÓW <—-
(liczba miejsc ograniczona, ok. 12 osób)

Zapisy do niedzieli (19.04), wpłaty do poniedziałku (20.04 anno domini 2015)

Pamiętaj, że dopiero po dokonaniu wpłaty na konto jesteś zdeklarowany jako uczestnik rajdu na 100%!

START:
PUB SETKA ul. św. Marcina 8, 30.04 godz. 21:00

DOJAZD:
wyjazd w nocy z 30.04/01.03 (!)
[TLK] Poznań Główny (01:43) – Wrocław Główny (05:05)
[REG] Wrocław Główny (6:29) – Międzylesie (9:03)

[BUS] Polanica Zdrój (15:14) – Wrocław Główny (17:04)
[IC] Wrocław Główny (17:43) – Poznań Główny (20:26)

TRASY:
Dzień I
Pięknym rankiem po upojnej nocy we Wrocławiu wyruszamy szlakiem niebieskim…. i niebieskim i na końcu niebieskiego jest
nasza destynacja czyli schronisko PTTK Jagodna. Po drodze niebieskiego przejdziemy przez Zamek Szczerba ->przełęcz pod Porębą -> Jagodną -> PTTK Jagodna (strzałeczki dla niekumatych wyznaczają kolejność).

Dzień II
Najpiękniejsza część trasy porankiem, bo tak!, znowu niebieski, później zdradzimy go dla żółtego, ale nasza miłość da nam jeszcze jedną szansę i razem (z niebieskim) zaatakujemy stronę czeską by osiągnąć coś co się nazywa Pod Homolí. Następnie wkroczymy na czerwony i jego już się nie pozbędziemy. Poprzez malownicze widoki, mijając wszystkie szczyty i podszczyty np: Pod Jelenkou, Pod Velkou Deštnou, Šerlich, dojdziemy do schroniska Orlica, gdzie możemy już upajać się ambrozją, słuchając i śpiewając panegiryki dla gór.

Dzień III
Sumteczek, czas wracać – zielonym prosto w dół do Polanicy. Jak wystarczy czas to będzie co tam oglądać. Jak nie to autobus o 15.14.

CAŁA TRASA

NOCLEGI:
01.05 Schronisko PTTK Jagodna
linka ni ma (zacofani strony nie mają), śpimy na „glebie”, obowiązkowo karimata!

02.05 Schronisko PTTK Orlica
spanie na łóżku wygodniatcy

ZAPISY DO 19, WPŁATY DO 20 KWIETNIA
(pamiętaj, że dopiero po dokonaniu wpłaty na konto jesteś zdeklarowany jako uczestnik rajdu na 100%)