Rajd „But w wodzie” 2018!

Hej ho SeTKowicze !

Zaczynamy odliczanie do wiosny! A jak wiosna to… Rajd pt. But w wodzie!

W imieniu STK AZS UEP zapraszam na Rajd But w wodzie 2018 w Beskid Wyspowy!

Formularz zapisu

Termin : 16-18 marzec

Koszt: student 185 zł, niestudent 235 zł

Liczba miejsc: 30 (tradycyjnie-> decyduje kolejność wpłat)

Organizator:

Paulina Plewa

Opis dla żądnych wiedzy:

Trasa online: Trasa dzień 1  + Trasa Extra

Czas: ok. 5,5 godziny + 3 godziny  (możliwość zdobycia szczytu Ćwilin )

Długość: 14 km (+ 6,7 km – Ćwilin)

Szczyty: Lubogoszcz Zachodni (945 m n.p.m), Lubogoszcz (968 m n.p.m), Ćwilin (1072 m n.p.m.)

Nocleg:  Schronisko Śnieżnica

Po nocnej podróży do Krakowa i przesiadce na busa do miejscowości Mszana Dolna rozpoczynamy nasz rajd wędrówką szlakiem czerwonym, który pnie się delikatnie w górę. Zdobywamy pierwszy szczyt, czyli Lubogoszcz Zachodni, a niecałe dwa kilometry dalej kolejny- Lubogoszcz.  Następnie schodzimy szlakiem czerwonym do miejscowości Kasina Wielka, w której spragnieni mogą uzupełnić zapasy, by dalej ruszyć w trasę szlakiem niebieskim, a następnie szlakiem zielonym odbić w prawo by dotrzeć do naszego uroczego Schroniska na Śnieżnicy, w którym to czeka na nas pyszny ciepły bigos (wliczony w cenę wyjazdu). Dla spragnionych dłuższej wędrówki istnieje możliwość zdobycia kolejnego szczytu, aby tego dokonać wyruszamy szlakiem zielonym, docieramy do szlaku niebieskiego i zdobywamy Ćwilin,  a następnie wracamy w blasku zachodzącego słońca do schroniska.

Trasa online: Trasa dzień 2

Czas: ok. 8 godzin czasu letniego, bez postojów

Długość: 22 km (nie ma skrótu!)

Szczyty: Śnieżnica (1007 m n.p.m.), Lubomir (904 m n.p.m.), Trzy Kopce (894 m n.p.m.), Łysina (891 m n.p.m.), Kamiennik (776 m n.p.m.)

Nocleg: Ośrodek Pod Kamiennikiem

Po nocnych hulankach wstajemy skoro świt (godzina 8:30 wyjście!) i ruszamy z kopyta (krótko w dół szlakiem zielonym, a następnie po odbiciu w lewo, szlakiem niebieskim do góry) na pierwszy szczyt czyli Śnieżnice. Po rozgrzewce i zdobyciu góry kierujemy się dalej szlakiem niebieskim w kierunku Kasiny Wielkiej. Po zejściu do miejscowości wybieramy połączenie szlaków czerwonego i niebieskiego (kierujemy się w prawo mijając stację kolejową). Kontynuujemy tak naszą wędrówkę, aż do rozwidlenia szlaków, kiedy to wybieramy szlak czerwony i zmierzamy na Przełęcz Jaworzyce. Dalej kierujemy się szlakiem czerwonym na Lubomir, po drodze mijając „Gościniec pod Lubomirem”, w którym posilić się można przed wejściem na szczyt. Po zdobyciu góry (Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza na szczycie <3), ruszamy dalej szlakiem czerwonym na Trzy Kopce oraz Łysinę, z której to odbijamy w prawo na szlak żłóty, którym wędrujemy aż do Kamiennika. Następnie wybieramy szlak zielony, którym schodzimy do miejscowości Poręba- uzupełniamy zapasy i kierujemy się do miejsca naszego noclegu – Ośrodka Pod Kamiennikiem.

Trasa online:

Trasa dzień 3

Czas: 4 godziny czasu letniego bez postojów

Długość: ok. 13 km (możliwość skrótu -2km)

Szczyty: Działek (622 m n.p.m.), Chełm (613 m n.p.m.)

Ostatniego dnia naszej wyprawy czeka nas jeszcze mały spacerek, uwinąć się musimy do godziny 13! Ruszamy z Ośrodka do Poręby, zaczynamy na szlaku zielonym, kierując się na Działek, dalej zielonym w kierunku Pod Śliwnikiem, aż dojdziemy do ostatniego szczytu Chełma. Ostatni odcinek to spokojne zejście szlakiem zielonym do miejscowości Myślenice, z której ruszymy w drogę powrotną do Poznania!

TRANSPORT (UWAGA! Możliwe niewielkie zmiany ze względu na zmianę rozkładu jazdy pociągów 10.03.18- o zmianach poinformuję drogą e-meilową)

Dojazd:

Noc 15.03.18/16.03.18

Poznań Główny 22:10 – Kraków Główny 5:30 (IC 83174)

Kraków Główny ok. 6:40 – Mszana Dolna 9:00 (bus)

18.03.18

Myślenice ok. 13:00 – Kraków Główny 14:00 (bus)

Kraków Główny 14:48 – Poznań Główny 20:36 (IC 3814)

Przydatna mapka Beskidu Wyspowego (aktualna na 2016 rok):

Zapraszam,

Plewka !