But w wodzie 2014 – Gorce

Gorce photo

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS UE Poznań z przyjemnością zaprasza wszystkich sympatyków gór na pieszy rajd „But w Wodzie”. W tym roku wybieramy się w Gorce – urokliwe okolice i przyjemne trasy!
Termin: 21.-23.03.2014
Koszt (transport + noclegi): studenci 149 zł, już nie-studenci 249 zł

DOJAZD:
Zbiórka na Dworcu Głównym o godz. 21:40 (noc czwartek/piątek) w holu nowego dworca PKP Poznań Główny – przy punkcie Info

Poznań Główny (22:30) – Kraków Główny (07:02) – TLK
Kraków RDA (07:40) – Nowy Targ (09:15) – PKS

Nowy Targ (9:20) – Ochotnica Górna (9:50) – Bus

***Czasy przejść sugeruje wydawnictwo Compass, warto mieć jednak na uwadze panujące obecnie warunki turystyczne i pogodowe. Sugerowane czasy mogą być dłuższe, oszacowane w punkt lub krótsze. Cokolwiek by się nie działo – uśmiech z twarzy nam nie znika 😉

Piątek 21.03

Żółtym szlakiem idziemy na Przysłop Dolny (3:25h) następnie zielonym na Polanę Grabowska Duża (1:30h) i czerwonym do schroniska na Turbaczu (0:35h)

Łączny czas 5,5h + postoje

Nocleg: Schronisko na Turbaczu

**dla chętnych z Przysłopu wejście zielonym szlakiem na Gorc (+1:30h)

Sobota 22.03 trasa ‘elastyczna’

I Czerwonym szlakiem wchodzimy na Turbacz, tam koniecznie zdjęcie z banerkiem i cały czas czerwonym szlakiem przez Rozdziele, Obidowiec, Groniki, mijamy Schronisko ‘Stare Wierchy’ kierując się do Bacówki Maciejowej. (Główny Szlak Beskidzki)

II Czerwonym szlakiem wchodzimy na Turbacz, też zdjęcie z banerkiem, wracamy do schroniska i idziemy żółtym szlakiem na Bukowinę Miejską, następnie czarnym w kierunku Rożnowej, gdzie odbijamy na zielony szlak do schroniska ‘Stare Wierchy’. Stamtąd czerwonym szlakiem udajemy się do Bacówki na Maciejowej.

(***dla chętnych lub po prostu przy doskonałej pogodzie ze schroniska Stare Wierchy można wybrać się na Obidowiec +1:15h)

Łączny czas 3,5h + postoje +***1:15

Nocleg: Bacówka na Maciejowej

Niedziela 23.03

Czerwonym szlakiem schodzimy do Rabki Zdrój (1:15h)

Rabka Zdrój (11:30) – Kraków Główny (13:00) – PKS

Kraków Główny (15:30) – Poznań Główny (22:13) – TLK

Co trzeba zabrać?

Plecak

Śpiwór

Czołówka (lub latarka na inną część ciała)

Stuptuty

Mapę Gorców (zdjęcie z Google, gps, kompas – dowolność)

Termos dla zmarźluchów

Ciepłe, wygodne ubrania

Czapka, szalik, rękawiczki

Coś przeciwdeszczowego

Wygodne buty + klapki

Plasterki, leki z domowej apteki

Jedzenie

Napój Bogów

Śpiewniki, gitary

Uśmiech i dobry humor

Jeśli przyjdzie wam do głowy zabranie żelazka, drukarki, prostownicy i zapasu proszku do prania – to bardzo dobrze, ale przypuszczam że średnio się przydadzą.

Zapisy

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA!
WPŁATY I ZAPISY DO 13 MARCA !

(pamiętaj, że dopiero po dokonaniu wpłaty na konto jesteś zdeklarowany jako uczestnik rajdu na 100%)

ORGANIZATORKI:
Dorota Kotarska

Gosia Piestrzyńska

Jeśli macie pytania lub wątpliwości – piszcie!
Do zobaczenia na szlaku!