Rajd ,,Setka z lodem” 2019 – Masyw Śnieżnika

Niestrudzeni w rajdowych zmaganiach dzielni Setkowicze!

Póki serca i mięśnie Wasze rozgrzane przed Stołowych Gór wyzwaniami, my nie zwalniamy tempa i nie pozwolimy ochłodzić hartu ducha wytrwałych wędrowców, gotowych na kolejne, górskie podboje!
Niech wspaniałe pieśni Setkowych lutniarzy dodają nam wigoru; boskie, zimowe krajobrazy przynoszą otuchy; słowa towarzyszy podnoszą na duchu a owocowe trunki wzmacniają morale!

Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu serdecznie zaprasza na następną edycję kultowego rajdu ,,Setka z lodem”, który tym razem przeniesie nas w bajecznie zimowe pejzaże Masywu Śnieżnika, gdzie zdobędziemy nie tylko najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich czy nacieszymy się widokami malowniczego Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, ale również dodamy do swoich osiągnięć drugi na tej wyprawie szczyt Korony Gór Polski – Rudawiec 🙂

Termin: 22-24 luty 2019 r.

Koszt (obejmuje transport i noclegi):

Studenci/ doktoranci: 190 zł/ os.

Nie-studenci: 260 zł/ os.

Liczba miejsc: 30 – zasada kto pierwszy ten lepszy (liczy się kolejność wpłat).

Kiedy zaczynamy?

Spotykamy się w piątek 22.02.2019 r. o godzinie 01:45 na dworcu Poznań Główny, naprzeciwko kas biletowych. Z Poznania wyruszamy o godz. 02:18 pociągiem TLK do Wrocławia, gdzie mamy przesiadkę i o godz. 05:17 odjeżdżamy pociągiem Kolei Dolnośląskich w kierunku Międzylesia.

Powrót: ze Stronia Śląskiego 24.02.2019 r. jedziemy ok. godz. 16:30 zamówionym busem do Kłodzka, stamtąd o godz. 17:40 pociągiem Kolei Dolnośląskich do Wrocławia i dalej o godz. 20:04 pociągiem IC do Poznania.

Jak dołączyć?

Wypełniając formularz zapisu i przelewając czym prędzej pełną kwotę na konto organizatora:

FORMULARZ

Organizatorzy:

Barbara Jóźwiak
Monika Reszelska

Trasy:

1. dzień: 22.02.2019 r.

Długość trasy: 19,8 km
Czas przejścia wg mapa-turystyczna.pl: ok. 6,51 h

MAPA

Z Międzylesia ruszamy o 7:49 czerwonym szlakiem, Pod Opaczem zmieniamy szlak na zielony i tymże szlakiem kontynuujemy naszą wycieczkę aż do samego Schroniska na Śnieżniku, gdzie mamy pierwszy nocleg (SCHRONISKO).

W schronisku możliwość wykupienia pościeli w cenie 8zł – zaznaczcie w formularzu.

2. dzień: 23.02.2019 r.

Długość trasy: 21,4 km
Czas przejścia wg mapa-turystyczna.pl: 6,36 h

MAPA

Kontynuujemy nasz rajd zielonym szlakiem do samych Bielic. Dzisiaj zdobywamy dwa szczyty z Korony Gór Polski – Śnieżnik i Rudawiec. Idąc przez Przełęcz Płoszczyna możliwość zjedzenia posiłku w czeskiej restauracji. Nocujemy w Domu na Skale (NOCLEG). Dla chętnych pościel w cenie 10zł. Pozostali uczestnicy muszą zabrać ze sobą prześcieradła – wymóg właścicieli.

3. dzień: 24.02.2019 r.

Długość trasy: 13 km
Czas przejścia wg mapa-turystyczna.pl: 4 h

MAPA

Na spokojnie po śniadaniu wychodzimy na żółty szlak, którym dochodzimy do Stronia Śląskiego. Tam około godziny 16:30 podjedzie po nas bus, który zabierze nas do Kłodzka. We Wrocławiu mamy godzinną przerwę. Ok. 22:34 powrót do Poznania.

Uwaga!

W obu miejscach noclegów nie ma możliwości płatności kartą – przygotujcie gotówkę przed wyjazdem.

W drugim noclegu wymagają, żeby zabrać własne prześcieradła pod śpiwory – pamiętajcie o nich. Ponadto nie ma tam baru, ale Pani może przygotować dla nas obiadokolację –   osoby zainteresowane – Pani powiedziała, że mamy się zastanowić, co byśmy chcieli zjeść i ona to przygotuje (ale bez szaleństw ;)).

W Schronisku na Śnieżniku nie ma gniazdek elektrycznych w pokojach, telefony można podładować tylko na barze – najlepiej zabierzcie ze sobą Powerbanki.

Na trasie rajdu nie ma żadnego sklepu – zaopatrzcie się w Poznaniu lub w Międzylesiu.

Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w niedzielnej Mszy Świętej w Bielicach zaledwie 2 min od naszego noclegu.