Po sesji w góry (Izerskie) rusz!

Po wielu zarwanych nocach spędzonych nad książkami oraz wyczerpujących egzaminach, czas na odpoczynek! A jako że najlepiej odpoczywać aktywnie, Sekcja Turystyki Kwalifikowanej AZS przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu serdecznie zaprasza na rajd z cyklu „Po sesji w góry rusz!

Tym razem wybierzemy się w Góry Izerskie i wpadniemy w odwiedziny do naszych czeskich sąsiadów 🙂

Termin:
 24-26 czerwca

Koszt (obejmuje dojazd i nocleg):

studenci 140
już-nie-studenci 200 zł

Uwaga! Ruszyła LISTA REZERWOWA

Jak się zapisać? Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wpłaty i zapisy do 6 czerwca.
Limit miejsc ograniczony – decyduje kolejność WPŁAT!

(5 ostatnich osób śpi na glebie w Chatce Górzystów)

PROPONOWANE TRASY:

Dzień 1

Dojeżdżamy do Świeradowa Zdroju, skąd udajemy się na Polanę Jakuszycką. Stamtąd idziemy do Schroniska na Stogu Izerskim, gdzie możemy nieco odpocząć i zjeść obiad. Zdobywamy Smrek i zmierzamy do Bilego Potoku, gdzie przy dobrej pogodzie będziemy mogli rozpalić ognisko 🙂
Trasa 1

Nocleg: RZ Jizerky, Bily Potok

Dzień 2

Ruszamy szlakiem żółtym, wejdziemy na punkt widokowy Palicnik. Ze szczytu dwóch potężnych głazów połączonych drewnianym mostkiem roztacza się piękny widok. Pod Klinovym vrchem zmieniamy szlak na niebieski, w kierunku Predel. Stamtąd idziemy szlakiem czerwonym, aż do Nad Jizarskymi prahy. Odbijamy na zielony szlak, który doprowadzi nas do Schroniska Orle. Dalej kierujemy się szlakiem czerwonym i docieramy do Chatki Górzystów, słynącej z pysznych naleśników z jagodami.

Trasa 2

Nocleg: Chatka Górzystów

Dzień 3
Trzeciego dnia zaczynamy naszą wędrówkę szlakiem żółtym, który na Rozdrożu pod Kopą zamieniamy na szlak czerwony w kierunku Rozdroża pod Izerskimi Garbami. Tam łączy się on ze szlakiem niebieskim, aż do Rozdroża pod Zwaliskiem. Ostatni fragment trasy, czyli dojście do Szklarskiej Poręby pokonujemy szlakiem czerwonym przez Wyskoki Kamień – gdzie znajduje się jeden z lepszych widoków na Karkonosze.

Trasa 3

DOJAZD