Spotkanie z dziećmi z SP27 (os. Winiary)

7 grudnia 2017 roku Ania i Jarek (z towarzyszącą nam myślami Plewcią, której choroba nie pozwoliła do nas dotrzeć), reprezentując Sekcję Turystyki Kwalifikowanej AZS UEP, spotkali się z dziećmi z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 27 na os. Winiary. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom naszej pasji, zachęcenie ich do aktywności fizycznej i integracji społecznej już od najmłodszych lat, a przede wszystkim zapoznanie ich z kulturą górską i podstawowym wyposażeniem niezbędnym podczas spływów czy wędrówek na szlaku.

Jarek opowiedział najpierw dzieciom o koniecznym ekwipunku podczas spływów kajakowych, przybliżył klimat wyjazdów sekcyjnych i kwestię organizacji rajdów górskich. Następnie Ania przybliżyła dzieciom podział szlaków górskich, opowiedziała o prawidłowym ubiorze i zachowaniu w górach, a także uświadomiła dzieciom, o co należy zadbać zanim się wyjdzie na szlak.
Prezentację opatrzyliśmy mnóstwem zdjęć z naszych wyjazdów, które z pewnością oddały świetną atmosferę panującą w STK. Mamy też nadzieję, że urocze krajobrazy zachęciły najmłodszych do poznawania różnych zakątków naszego kraju, poznawania go i podróżowania.

Podczas prezentacji dzieci jednocześnie oglądały przyniesione przez nas kolorowe zdjęcia, sprzęt turystyczny (stuptuty, czołówki czy mapy), a przede wszystkim bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań i odpowiadały na te zadawane przez nas. Zdawały też sobie świetnie sprawę z konieczności zadbania o bezpieczeństwo w górach i na spływach, wiele z nich nawet ma już za sobą pierwsze górskie wycieczki. Kto wie, może za kilkanaście lat na studiach zetkną się z Sekcją Turystyki Kwalifikowanej i będą tworzyć przyszłe pokolenie Setkowiczów? 🙂

Na spotkanie zostaliśmy zaproszeni przez Pana Tomasza Tylmana, za co serdecznie dziękujemy 🙂

/AJ.