XIV Rajd Ekonomisty 2018 – Beskid Śląski

Czołem SeTKowicze!

Czas na kultowy (już XIV) Rajd Ekonomisty!! W tym roku wraz z KTE „Tramp” z warszawskiego SGH wybieramy się w Beskid Śląski!

Termin: 06-08 kwietnia

Koszty:
student – 140zł
nie-student – 210zł
Cena obejmuje koszty noclegów oraz biletów na pociągi

>> FORMULARZ ZAPISU NA RAJD <<

Liczba miejsc: 36 – liczy się kolejność wpłat!

Organizatorzy:
Andrzej Przybysz
Anna Janiak

Zbiórka:
Poznań Główny obok kas biletowych
Godzina 01:30    06.04.2018
noc z czwartku (05.04) na piątek (06.04)

CO NALEŻY ZABRAĆ NA RAJD:

• wygodny plecak (najlepiej sprawny)
  • ważną legitymację (szkolną, studencką, doktorancką, partyjną bądź policyjną)
  • śpiwór (chyba że Ci się nie chce nosić – w obu schroniskach można odpłatnie zakupić pościel)
  • ciepłą odzież
  • wygodne buty górskie + klapki (też górskie)
  • stuptuty (na błoto/śnieg)
  • coś przeciwdeszczowego (np. ciepłą kurtkę)
  • latarkę/czołówkę (gdybyśmy pomylili szlaki i doszli do schroniska o 3 w nocy)
  • plastry, leki
  • mapę (lub mapę online – zawsze warto jakąś mieć)
  • gotówkę (wyżywienie we własnym zakresie, a w schroniskach płatność kartą to rzadkość)
  • jedzonko (opcjonalnie dużo jedzonka)
  • ciepłą odzież – powtarzamy po raz kolejny!
  • termos z ciepłym napojem
  • śpiewnik (przed wyjazdem wyślemy wersję online do wgrania na telefony!), a gitarzyści gitary, fleciści flety, wiolonczeliści wiolonczela, a organiści niech sprawę przemyślą…
  • dobry humor (duuuużo humoru i uśmiechu, w końcu jedziesz z SeTKą!)
  • napoje (złociste, przezroczyste, kolorowe, słodkie jak Monte (co za ciacho!))

PROPONOWANE TRASY:

Trasa online: Trasa dzień 1
Czas: ok. 6h
Długość: 17km
Nocleg:  Schronisko Klimczok (pościel do kupienia wedle potrzeby – 7 zł)
Lądujemy w Bielsko-Biała Mikuszowice i ruszamy przez miasto i pagórki do schroniska Klimczok. Trasa w większości płaska. Ostatnie 5km pod górkę. Po drodze tereny miejskie z możliwością wielu postojów 😉
W schronisku będą jeszcze 4 obce osoby, więc cisza nocna obowiązuje od 22:00. Możemy jednak siedzieć w salce i rozmawiać.

Trasa online: Trasa dzień 2
Czas: ok. 7.5h
Długość: 22 km
Nocleg: Schronisko Przysłop pod Baranią Górą (pościel – 8zł)
Z pierwszego noclegu wyruszamy w wędrówkę niebieskim szlakiem przez Szczyrk na szyt Skrzyczne (1 257 m.n.p.m.). Stamtąd zielonym szlakiem przez Baranią Górę do naszego drugiego noclegu, gdzie razem z naszymi kolegami z Warszawy przeprowadzamy integrację w wielkim schronisku całym wynajętym dla nas ^^

Trasa online: Trasa dzień 3
Czas: 3h
Długość: ok. 11.5km
Ostatniego dnia idziemy już tylko z górki do stacji Wisła Głębce. Po drodze takie atrakcje, jak: Czarna Wisełka, Schronisko na Stecówce, gospodarstwo agroturystyczne, Dorkowa Skała, Przełęcz Szarcula, Przełęcz Kubalonka oraz karczmy 😉

TRANSPORT:

Zaczynamy w nocy z czwartku (05.04) na piątek (06.04) na dworcu głównym w Poznaniu o godzinie 01:30. Nasz pociąg rusza o 02:24 do Katowic, gdzie przesiadamy się na Koleje Śląskie i jedziemy do Bielska Białej Mikuszowice. Na miejscu jesteśmy około godziny 10:00.

Powrót wygląda podobnie. Ze stacji Wisła Głębce o 13:17 jedziemy KŚ do Katowic, a stamtąd prosto do Poznania, gdzie przybywamy o godzinie 20:48.