Rajd Mikołajkowy 2021

(Hoł hoł hoł) SeTKowicze!

Jak wszyscy dobrze wiemy, nie ma nic, co wprowadzi Was w świąteczny nastrój lepiej niż Rajd Mikołajkowy z STK UEP. Tym razem mamy ogromną przyjemność zaprosić was w Góry Stołowe!

W ramach kontynuacji setkowej tradycji (ktoś pamięta Rajd Kuracjusza?) oraz z uwagi na fakt, że obie organizatorki pochodzą z miasta uzdrowiskowego, trasa rajdu nie bez przyczyny została poprowadzona od Kudowy- do Duszników-Zdrój, kurortów, będących źródłami wód, o leczniczych właściwościach.

Oprócz tego po drodze czekają nas labirynty w Błędnych Skałach (również znane pod nazwą malowniczą nazwą Dzikie Dziury), wejście na Szczeliniec Wielki z noclegiem w schronisku, skalne “grzybobranie”, wieczorny Dancing, a nawet wizyta na Zamku.

Naszym celem będą Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, a więc czeka nas wędrówka po szlakach w Sudetach oraz nocleg w schronisku górskim jak i hostelu z dancefloorem:)

Szczególne zaproszenie kierujemy do studentów UEP! 5 pierwszych, którzy się zgłoszą będzie mogło skorzystać z promocyjnej ceny 199 zł. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!

Kiedy to?

Wyjazd w nocy z czwartku 2.12 na piątek 3.12
Powrót wieczorem w niedzielę 5.12

Jak się zapisać?

Wypełnić formularz zgłoszeniowy:

UWAGA! O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat!

Ile to kosztuje?

Nie-studenci: 299 zł
Studenci (ze zniżkami PKP): 220 zł
Studenci UEP (ze zniżkami PKP): 199 zł

Co się składa na cenę?

Dojazd tam i z powrotem, noclegi oraz obiadokolacja (sobota) i śniadanie (niedziela).  W schronisku (pierwszy nocleg) obiad i śniadanie do kupienia w własnym zakresie plus pościel również we własnym zakresie.  Koszt wyjazdu jest szacunkowy, lecz nie powinien wzrosnąć.

Gdzie śpimy?

Jak wygląda transport?

– w góry
Poznań-Polanica Zdrój TLK 54170 02:49-07:48
Polanica Zdrój – Kudowa Zdrój KD 69402 08:10-08:56

– w dół
Duszniki Zdrój- Wrocław Główny IC 66150 15:07-17:48
Wrocław Główny* – Poznań TLK 45150 “Halny” 19:49-21:39

*W Wrocławiu odbywać się będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, a jako że mamy 2 h na przesiadkę, zachęcamy wszystkich na spacerek na Rynek Główny:)

Gdzie chodzimy?

Dzień 1: 15,2 km, 5:10 godz., 22 pkt. GOT

Przebieg trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/hfgc
Po dojściu od stacji kolejowej do centrum Kudowy-Zdrój kierujemy się szlakiem czerwonym do atrakcji dnia – Błędnych Skał, a następnie lekko zmarznięci, ale zadowoleni wędrujemy dalej czerwonym szlakiem do miejscowości Karłów, a dalej już tylko na Przełęcz Między Szczelińcami i prosto do wyczekiwanego, ciepłego Schroniska PTTK na Szczelińcu.

WAŻNA INFORMACJA OD PN GÓR STOŁOWYCH:
“Wraz z pierwszymi opadami śniegu zostanie zamknięta trasa letnia na Szczelińcu Wielkim (przejście przez Piekielną Kuchnię, Piekło, Czyściec, Niebo), udostępniona w tym czasie zostaje trasa zimowa, prowadząca przez Afrykę. Równocześnie zamkniemy również schody zejściowe na Szczelińcu Wielkim – Wracamy trasą wejściową.
Trasy turystyczne na Szczelińcu Wielkim i w labiryncie Błędnych Skał będą dostępne bezpłatnie, nie jest prowadzona obsługa ruchu turystycznego, a na same trasy można wejść bez zakupu biletu – jednakowoż, na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!”

Dzień 2: 22,4 km, 6:35 godz., 25 pkt. GOT

Przebieg trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/vph8
Łapcie siły, bo traska ponad 20 km w warunkach zimowych- jednak widoki po drodze zrekompensują wszystko, bowiem podczas drugiego dnia rajdu będziemy przechodzić przez jedyne w swoim rodzaju Skalne Grzyby i Skalne Wrota. Aby tam dojść po zejściu ze Szczelińca zieloną ścieżką edukacyjną wybieramy szlak czerwony. Dalej szlakiem niebieskim, a potem zielonym przez Skalne Grzyby, a na koniec szlak żółty, który doprowadzi nas do drugiego noclegu, czyli Hostelu Sport w Dusznikach-Zdrój

Dzień 3: 12 km, 3:41 godz., 15 pkt. GOT

Przebieg trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/fy6h
Pełni sił, po urozmaiconej tańcami nocy w Hostelu Sport ruszamy czarnym szlakiem kierując się na Kozią Hale. Następnie wędrujemy szlakiem żółtym na Przełęcz Polskie Wrota. Zostawiamy wisienkę, a raczej wiśnióweczkę na torcie na koniec – odwiedzimy bowiem Zamek Homole i potem kierujemy się na dworzec w Dusznikach, aby złapać pociąg na jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocku!

Kto za to odpowiada?

Anna Szymańska