Rajd Debiutanta 2022

Cześć przyszli SeTKowicze!

Na początku roku akademickiego przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego! Jedyni i niepowtarzalny Rajd Debiutanta. Przeznaczony jest on dla studentów UEP, którzych chcieliby rozpocząć przygodę z naszą Sekcją  Ci, którzy zechcą wyruszyć z nami na karkonoskie (i nie tylko) szlaki spodziewać się mogą mocy atrakcji. W planach mamy zdobycie Szrenicy, naleśniki w Chatce Górzystów oraz eksplorację ruin zamku Chojnik. Wszystko to w asyście zaprawionych w bojach SeTKowiczów, któzy służyć będą wsparciem na trasie i gitarą w schronisku 😉

Dlaczego jeszcze warto wziąć udział w rajdzie? Trasy zaplanowane są tak, by osoba mniej wydolna kondycyjnie mogła je w razie kryzysu skrócić, a osoba bardziej obeznana z górskim rzemisołem wydłużyć. Trasy można pokonywać również na lekko, jedynie z niezbędnym prowiantem i sprzętem. W końcu wyjazd zaplanowany został w “studenckiej” cenie, a dodatkowo istnieje możliwość uzyskania dofinansowania uczestnictwa w rajdzie w kwocie 150 zł w ramach projektu „Studencie w góry rusz! – 25 lat turystyki kwalifikowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, który uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Kiedy to?

Wyjazd rano w piątek 21.10

Powrót wieczorem w niedzielę 23.10 

Jak się zapisać?

UWAGA ZAPISY JUŻ TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ! PROSIMY NIE PRZELEWAĆ WPŁATY!

Wypełnić formularz zgłoszeniowy: 

https://forms.gle/zDqAeFM2a9rhCHWm9

Przelać wpłatę na konto: 

Jakub Staniszewski
86 1140 2004 0000 3502 6695 2464

Co ile kosztuje?

Studenci UEP (ze zniżkami PKP): 200 zł

Pozostałe osoby: kontakt z organizatorami

UWAGA! Chęć skorzystania z dofinansowania deklarujemy w formularzu zgłoszeniowym. Dofinansowanie zostanie przekazane w formie zwrotu kosztów, więc w momencie zgłoszenia przelewacie pełną kwotę. O uczestnictwie w rajdzie decyduje kolejność wpłat.

Co się składa na cenę?

Dojazd tam i z powrotem, noclegi oraz bilet wstępu do Karkonoskiego PN i dojazd do Jakuszyc. Wyżywić musimy się sami. Nasz Pensjonat znajduje się w centrum Szklarskiej Poręby, gdzie bez trudu można się zaopatrzyć w prowiant i zjeść obiad. Koszt wyjazdu jest szacunkowy, lecz nie powinien wzrosnąć.

Gdzie śpimy?

– Pensjonat Jeleni Róg – https://www.booking.com/Share-mTGztIM

Jak wygląda transport?

– w góry

6:57-12:35 Poznań Główny – Szklarska Poręba Górna REGIO 76110 Kamieńczyk
(na odcinku Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna zastępcza komunikacja autobusowa)

– w dół

16:30-21:43 Jelenia Góra Sobieszów – Poznań Główny REGIO 67112 Kamieńczyk
(na odcinku Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna zastępcza komunikacja autobusowa)

Którędy idziemy?

Dzień 1: 15 km, 5 godz., 22 pkt. GOT

Przebieg trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/4trb

Po przyjeździe i zostawienieu niepotrzebnych bagaży w Pensjonacie ruszmy na Szrenicę. Droga pod górę wiedzie zielonym, a następnie żółtym szlakiem. Za schroniskiem pod Łąbskim Szczytem skręcamy na szlak zielony, który wiedzie malowniczą ścieżką wśród mokradeł. Z mokrej przełęczy kierujemy się szlakiem czerownymi i czarnym na szczyt. W dół droga prowadzi szlakiem czerwonym przez schroniska na Hali Szrenickiej i przy wodospadzie Kamieńczyk.

Dzień 2: 24 km, 7 godz., 28 pkt. GOT

Przebieg trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/3zzwi

Tego dnia porzucamy Karkonosze na rzecz nieminiej pięknych Izerów. Rano podjeżdzamy pociagiem do Jakuszyc, skąd kierujemy się zielonym, a następnie niebieskim szlakiem na Halę Izerską, gdzie znajduje się kultowa Chatka Górzystów. Posileni przepysznymi naleśnikami wybieramy szlak żółty, a następnie czerwony, by dotrzeć do Schroniska na Wysokim Kamieniu, skąd podziwiać można spektakularną panoramę Karkonoszy. Stąd już tylko rzut, nomem omen, kamieniem, do Szklarskiej Poręby i naszego pensjonatu.

Dzień 3: 16 km, 5 godz.

Przebieg trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/3zzms

Ostatniego dnia rajdu zmierzymy się z trasą “na ciężko”. Startujemy czarnym szlakiem, a następnie szlakiem zielonym, by po kilku godzinach marszu dotrzeć do ruin Zamku Chojnik. Po drodze podziwiać możem malowniczy Wodospad Szklarki oraz ciekawe formacje skalne. Z zamku udajemy się szlakiem czerwonym na stację PKP w Sobieszowie i dalej do Poznania. 

Kto za to odpowiada?

Zarząd STK: stkuep@gmail.com