Rajd Ekonomisty 2023 – Pieniny

Cześć SeTKowicze!
Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich miłośników gór na kwietniowy, XVII Rajd Ekonomisty! W tym roku wędrować będziemy po Pienińskim Parku Narodowym. Naszym celem będą Trzy Korony oraz Wysoka (z KGP), a dla prawdziwych śmiałków również Sokolica.
Szczególne zaproszenie kierujemy do studentów UEP, którzy nigdy jeszcze nie brali udziału w naszych rajdach. Mamy dla Was zarezerwowanych 5 miejsc. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!

Kiedy to?

Wyjazd -> w nocy z czwartku 13.04 na piątek 14.04
Powrót -> w niedzielę 16.04 wieczorem ok 22:30

Jak się zapisać?

Wypełnić formularz zgłoszeniowy:
Przelać wpłatę na konto:
Monika Pluta
Co ile kosztuje?*
Nie-studenci: 370 zł
Studenci (ze zniżkami PKP): 290 zł
UWAGA! – mamy tylko 20 miejsc – o uczestnictwie w rajdzie decyduje kolejność wpłat, przy czym pierwszeństwo uczestnictwa mają SeTKowicze zapisani do AZS, studenci UEP oraz osoby działające w przeszłości na rzecz STK.
Co się składa na cenę?
Dojazd tam i z powrotem oraz 2 noclegi. Wyżywić musimy się sami. Koszt wyjazdu jest szacunkowy, lecz nie powinien wzrosnąć.

Gdzie śpimy?

– Gackówka w Szczawnicy https://www.gackowka.pl/
– Chata Magóry https://chatkamagory.pl/ – za
*Na pierwszym noclegu pościel w cenie, na drugim można wykupić za dodatkową opłatą – 20 zł

Jak wygląda transport?

– w góry
[IC 83172] – 22:53 Poznań Główny – 5:41 Kraków Główny
[BUS] – 6:45 Kraków MDA – 8:49 Krościenko nad Dunajcem
– w dół
[BUS] – 13:30 Piwniczna-Zdrój – ok. 16 Kraków Główny
[IC 3700] – 17:13 Kraków Główny – 22:23 Poznań Główny
Gdzie będziemy wędrować?
Dzień 1: 21,8 km, 7,5h godz.
Startujemy z Krościenka nad Dunajcem i wspinamy się żółtym szlakiem. Na Polanie Wyrobek odbijamy na niebieski szlak i zdobywamy Trzy Korony (982 m n.p.m.). Dalej idziemy do przełęczy Szopka i w dół żółtym szlakiem do Schroniska PTTK “Trzy Korony”, gdzie odpoczywamy. Następnie przechodzimy przez Sromowce Niżne na drugą stronę Dunajca i czerwonym szlakiem wzdłuż rzeki kierujemy się w stronę Szczawnicy na nocleg. Na szlaku możemy również zatrzymać się w schronisku PTTK Orlica, by nabrać sił przed ostateczną wędrówką na nocleg.
Możliwość wydłużenia:
Z Krościenka nad Dunajcem wspinamy się zielonym szlakiem na Przełęcz Sosnów, gdzie odbijamy na szlak niebieski i zdobywamy Sokolicę (747 m n. p. m.). Następnie kierujemy się niebieskim szlakiem zdobyć Trzy Korony (982 m n.p.m.). Dalej idziemy do przełęczy Szopka i w dół żółtym szlakiem do Schroniska PTTK “Trzy Korony”, gdzie odpoczywamy. Następnie przechodzimy przez Sromowce Niżne na drugą stronę Dunajca i odbijamy na szlak niebieski, którym dochodzimy do Leśnicy. Tam zmieniamy szlak na żółty i kierujemy się już prosto na zasłużony nocleg. W tej konfiguracji trasa ma 24,7 km i 9,5 godz.
Dzień 2: 24,8 km, 8,5 godz.
Z noclegu kierujemy się żółtym, a później niebieskim szlakiem w kierunku Wysokiej (1050m n.p.m.). Po drodze mijamy schronisko pod Durbaszką, gdzie naładujemy baterię na resztę wędrówki. W Obidzy odbijamy na zielony szlak, prosto na drugi zasłużony nocleg w Chacie Magóry.
Dzień 3: 12 km, 3,5 godz.
Zejście niebieskim szlakiem przez wieżę widokową do Piwnicznej – Zdrój. Tam albo zasłużony odpoczynek w oczekiwaniu na transport powrotny, albo jeszcze jeden cel – Kicarz.
Możliwość wydłużenia: https://mapa-turystyczna.pl/route/3wdni
Podejście zielonym szlakiem do Bacówki na Obidzy, dalej niebieskim szlakiem do Wielkiego Rogacza i czerwonym na Radziejową (1266 m n.p.m.). Następnie zejście szlakiem do Niemcowej i żółtym do Piwnicznej-Zdrój. Wydłuża to trasę do 21 km i 6,5 godz.

Kto za to odpowiada?

Monika Pluta: monika@ino.pl