Rajd na Boże Ciało 2023 w Bieszczady

Cześć SeTKowicze!
Zapraszamy wszystkich serdecznie na tegoroczny Rajd na Boże Ciało!
Szczególne zaproszenie kierujemy do studentów UEP, którzy nigdy jeszcze nie brali udziału w naszych rajdach. Mamy dla Was zarezerwowanych 5 miejsc. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!

Kiedy to?

07.06-11.06 (wyjazd w środę wieczorem 7.06 –> powrót wieczorem w niedzielę 11.06)

Jak się zapisać?

Wypełnić formularz zgłoszeniowy:
Przelać wpłatę na konto:
Martina Prochota

Co ile kosztuje?

Nie-studenci: 450 zł
Studenci (ze zniżkami PKP): 350 zł
O uczestnictwie w rajdzie decyduje kolejność wpłat, przy czym pierwszeństwo uczestnictwa mają SeTKowicze zapisani do AZS, studenci UEP oraz osoby działające w przeszłości na rzecz STK.

Co się składa na cenę?

Dojazd tam i z powrotem, noclegi oraz bilet wstępu do Bieszczadzkiego PN. Wyżywić musimy się sami. W schroniskach do kupienia obiad we własnym zakresie. Koszt wyjazdu jest szacunkowy, lecz nie powinien wzrosnąć.

Gdzie śpimy?

– Ustrzyki Górne https://www.terebowiec.pl/noclegi/ – 1 noc (08-09.06)
– Wetlina http://www.ssmwetlina.pl 2 noce (09-11.06)
Uwaga! Potrzebne śpiworki.

Jak wygląda transport?

– w góry
Poznań – Przemyśl Główny „Przemyślanin” 22:53-08:59
Przemyśl Główny – Wołosate BUS 09:30-12:30
– w dół
Wetlina – Przemyśl Główny BUS 07:30-10:30
Przemyśl Główny „Porta Moravica” – Kraków Główny 11:08-13:57
Kraków Główny „Cegielski” – Poznań Główny 15:38-21:36

Dzień 1: 08.06 czwartek

Docieramy do miejscowości Wołosate, trasa dłuższa prowadzi przez Przełęcz Bukowską, następnie przez Halicz i Rozsypaniec zmierzamy na Tarnicę. Trasę kończymy w Ustrzykach Górnych.
Istnieje możliwość skrócenia trasy, z Wołosate kierujemy się bezpośrednio na Tarnicę i kończymy trasę w Ustrzykach Górnych.
Zdobywcy Korony Gór Polskich nie zapomnijcie swoich książeczek

Dzień 2: 09.06, piątek

Trasa prowadzi z Ustrzyk Górny przez Wielką i Małą Rawkę, w Wetlinie schodzimy wprost na Bieszczadzką Legendę gdzie możemy się posilić, po drodze do naszego drugiego noclegu mijamy również Chatę Wędrowca, która słynie z naleśników gigant.

Dzień 3 – 10.06, sobota

Plecaki zostawiamy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, w którym spędzimy również kolejną noc i dzisiaj wędrujemy bez zbędnego obciążenia.
Opcja 1 – Połonina Wetlińska
Robimy małe kółeczko, przez przełęcz Orłowicza wchodzimy na Smerek, powracamy na przełęcz i przechodzimy całą połoninę Wetlińską i wracamy do Wetliny.
Opcja 2– Połonina Wetlińska i Caryńska
Przez przełęcz Orłowicza wchodzimy na Smerek, dalej połoniną Wetlińską zmierzamy do Brzegów Górnych, gdzie kontynuujemy trasę przez połoninę Caryńską kończąc w Ustrzykach Górnych, gdzie we własnym zakresie musimy złapać busa lub stopa do Wetliny.

Dzień 4 – 11.06, niedziela

POWRÓT, już czas pożegnać Bieszczady, autobus nas odbierze z Wetliny o 07.30 i ruszamy do Przemyśla.
Czeka nas długi dzień, do Poznania planowo dotrzemy o 21:36

Kto za to odpowiada?