Nowe logo STK AZS UEP

Drodzy SeTKowicze i Sympatycy naszej Sekcji. Rozpoczęliśmy właśnie 25 rok istnienia naszej Organizacji. Przez ten czas tabuny studentów z UEP oraz innych uczelni przemierzały z nami górskie szlaki. Przebyliśmy w skwarze i słocie, śniegu, wichrze i mrozie tysiące kilometrów, wnosząc pod górę setki kilogramów i litrów. Niezależnie od pogody, pory roku i dnia, liczby kilometrów w nogach i stopnia niewyspania, pokolenia SeTKowiczów ochoczo ustawiały się do zdjęcia z sekcyjnym banerem, na którym niewzruszenie trwał on – słynny Pamperek! Uznaliśmy jednak, że 25 lat to godny wiek emerytalny i czas pożegnać naszego wiernego towarzysza, oczywiście z wszelkimi honorami! Dlatego też pozostanie on z nami jeszcze przez ten rok, jako element odznaki jubileuszowej (premiera już wkrótce).

Dyskusja na temat zmiany formalnie rozpoczęła się w maju 2021, choć w kuluarach trwała już od kilku lat, czego owocem był lifting, któremu poddaliśmy Pamperka już jakiś czas temu. Główną przesłanką obecnej zmiany było dostosowanie logotypu organizacji do obecnych standardów i trendów. Choć Pamperka kochamy całym sercem i na zawsze tam pozostanie, to świat idzie naprzód, a dotychczasowe logo nie budowało pożądanego przez nas wizerunku u naszych potencjalnych partnerów i nowych SeTKowiczów. Przeprowadziliśmy zatem 2 ankiety i otwarty konkurs. Choć werdykt nie był jednogłośny, to przedstawione logo zdobyło zdecydowaną większość głosów.

Prezentujemy zatem z dumą logotyp, który wprowadzi nas w drugie ćwierćwiecze funkcjonowania. Jego autorem jest Piotr Majewski. Jego propozycja zyskała najwięcej głosów w rozpisanym przez nas plebiscycie. Nowe logo symboliką nawiązuje do gór, które są Naszym naturalnym środowiskiem oraz do Uniwersytetu Ekonomicznego, z którego się wywodzimy. Uwydatniona została również data powstania STK. Nowe logo jest dużo mniej skomplikowane od poprzedniego, przez co łatwiejsze do odwzorowania. Mamy nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu.