Rajd „But w wodzie” 2022

Setkowicze, sympatycy i fanatycy,
Góry wzywają w marcu! Tym razem podążamy śladem krokusów i pięknych widoków. Zaopatrzcie się w aparaty i powerbank’i – jedziemy w Gorce!
Przed nami przygoda mierzona kilometrami – setki kilometrów pociągiem, setka busem i dziesiątki kilometrów w topniejącym śniegu – zastrzegamy sobie prawo do buta w wodzie i wody w bucie.
Czekają nas: Kraków o poranku i w południe, klimatyczne miejscówki, piękno przyrody, zapierająca dech w piersi panorama Tatr i zacna biesiada w schroniskach.
Szczególne zaproszenie kierujemy do studentów UEP, którzy nigdy jeszcze nie brali udziału w naszych rajdach. Mamy dla Was zarezerwowanych 5 miejsc. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!
Kiedy to?
Wyjazd w nocy 24/25. marca. Planowana **przedrajdówka**. Stay tuned!
Jeśli zechce nam się wrócić, to będziemy z powrotem w niedzielę wieczorem, 27. marca
Jak się zapisać?
Wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/qrykqyDmTwSwPkqj8

Co ile kosztuje?
Nie-studenci: 339 zł
Studenci (ze zniżkami PKP): 259 zł
UWAGA! Istnieje możliwość uzyskania jednorazowego dofinansowania uczestnictwa w rajdzie dla osoby posiadającej status studenta UEP w kwocie 150 zł w ramach projektu „Studencie w góry rusz! – 25 lat turystyki kwalifikowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, który uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Chęć skorzystania z dofinansowania deklarujemy w formularzu zgłoszeniowym. Dofinansowanie zostanie przekazane w formie zwrotu kosztów, więc w momencie zgłoszenia przelewacie pełną kwotę. O zakwalifikowaniu do dofinansowania zostaniecie poinformowani mailowo.
O uczestnictwie w rajdzie decyduje kolejność wpłat, przy czym pierwszeństwo uczestnictwa mają SeTKowicze zapisani do AZS oraz studenci UEP, a w następnej kolejności osoby, które w przeszłości działały organizacyjnie na rzecz STK.
Co się składa na cenę?
Dojazd tam i z powrotem, noclegi oraz bilet wstępu do Gorczańskiego PN. Wyżywić musimy się sami. Wyżywienie, pościel i pamiątki ze schroniska we własnym zakresie.
Koszt wyjazdu jest szacunkowy, lecz nie powinien wzrosnąć. Jest tak korzystnie cenowo, bo w Kolibie na Łapsowej Polanie oszczędzamy na prądzie – weźcie powerbanki!
Gdzie śpimy?
– Schronisko PTTK Stare Wierchy https://stare-wierchy.pttk.pl/
– Koliba na Łapsowej Polanie http://www.gorce-koliba.pl/galeria/
Jak wygląda transport?
– w góry
TLK 53172 „Rozewie”
Poznań Główny 02:03 – Kraków 08:17
BUS
Odjazd z Kiss & Drive vis a vis hotelu Mercure w Krakowie
Kraków 8:30 – Przełęcz Glisne/Rabka 10:00
– w dół
BUS
Kowaniec (Nowy Targ) 12:00 – Kraków 14:00
TLK 37102 „Wybicki”
Kraków Główny 17:27 – Poznań 22:31
Istnieje możliwość dojazdu własnym transportem do Krakowa i przejazd busikiem z Setką. Uwaga! Rajd nie zatacza koła – nie koordynujemy dojazdów samochodem.
Dzień 1: 19 km, 6,5 godz. (czas letni, ulega wydłużeniu w zależności od warunków)
Przebieg trasy pogodnej: https://mapa-turystyczna.pl/route/47wi
Przebieg trasy niepogodnej (2.5h) https://mapa-turystyczna.pl/route/47w9
Trasa pogodna:
Start z przełęczy Glisne. Ruszamy na szczyt do Korony Gór Polski – Lubań, pijemy herbatkę w schronisku, schodzimy do Rabki w razie dobrej pogody i braku śniegu przez Dziurawe Turnie. Dla chętnych wieża widokowa na Polczakówce, zakupy w Rabce i lecimy granią do schroniska!
Dzień 2: 18 km, 5,5 godz z opcją na wydłużenie dla niewyżytych
Przebieg trasy pogodnej: https://mapa-turystyczna.pl/route/47mn
Przebieg trasy widokowej z Bukowiną: https://mapa-turystyczna.pl/route/47m1
Przebieg trasy niepogodnej (1.5h): https://mapa-turystyczna.pl/route/tqmv
Ruszamy ze schroniska i idziemy na Turbacz (dla leniwych od razu do schroniska na Turbaczu). Szczyt należy do Korony Gór Polski. Stamtąd ruszamy granią na Łapsową Polanę. Spragnieni widoków mogą dodatkowo wybrać się na Bukowinę Waksmundzką.
Dzień 3: 4 km, 1 godz
Przebieg trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/720q
Wymęczeni turlamy się do Nowego Targu, skąd odbiera nas busik. Czas wolny w Krakowie.
Kto za to odpowiada?
Ula Jarych
Natasza Tomyślak