Rajd Mikołajkowy 2022

Hoł hoł hoł SeTKowicze!
Zgodnie z tradycją co roku w grudniu ubieramy czerwone czapeczki i wybieramy się na Rajd Mikołajkowy. Nic nie wprowadza bardziej w świąteczny nastrój niż ośnieżone szczyty gór i skrzypienie śniegu pod stopami! Tym razem mamy ogromną przyjemność zaprosić Was w czeskie Jeseniki!
Czeka nas niesamowita wędrówka ośnieżonymi szlakami i fantastyczne 2 noclegi w prawdziwej Horskiej Chacie, którą będziemy mieć tylko dla siebie!
Szczególne zaproszenie kierujemy do studentów UEP, którzy nigdy jeszcze nie brali udziału w naszych rajdach. Mamy dla Was zarezerwowanych 5 miejsc. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!

Kiedy to?

Wyjazd w nocy z czwartku na piątek 9.12
Powrót wieczorem w niedzielę 11.12

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy
I przelej wpłatę na konto:
Marcin Służałek
Tytuł: Rajd Mikołajkowy 2022
UWAGA: O uczestnictwie w rajdzie decyduje kolejność wpłat!

Co ile kosztuje?

Nie-studenci: 299zł
Studenci (ze zniżkami PKP): 250zł
Dojazd własny: 140zł

Co się składa na cenę?

Dojazd tam i z powrotem oraz noclegi. Wyżywić musimy się sami. Mijamy kilka schronisk, w których będziemy mogli kupić obiad. W Koutach gdzie śpimy, znajdziemy kilka sklepów. Pościel do dokupienia we własnym zakresie (15 zł). Koszt wyjazdu jest szacunkowy, lecz nie powinien wzrosnąć.

Gdzie śpimy?

Jak wygląda transport?

W GÓRY:
Poznań Główny – Wrocław Główny – TLK 53173 ROZEWIE, 02:14 – 04:06
Wrocław Główny – Kłodzko Główne – TLK 60173 ROZEWIE, 04:52 – 06:23
Kłodzko Główne- Ostruzna BUS
DO POZNANIA:
Kouty nad Desnou – Kłodzko Główne BUS
Kłodzko Główne – Wrocław Główny – Koleje Dolnośląskie SPRINTER SZCZELINIEC, 18:33 – 19:51
Wrocław Główny – Poznań Główny – IC 45150 HALNY, 20:14 – 22:00

Którędy idziemy?

Dzień 1: Serak i Keprnik 19km, 6h
Wysiadamy z busa i ruszamy od razu na szlak zielony. Kierujemy się najpierw do Chaty na Seraku, gdzie podają najlepsze knedliki w okolicy. Następnie zadowoleni dreptamy na Kerpnik, skąd rozpościera się przepiękny widok na Pradziad, który będziemy zdobywać następnego dnia. Dalej szlakiem żółtym prosto do miejscowości Kouty nad Desnou i ciepłej drewnianej, góralskiej chaty. Na zmarzluchów będzie czekała gorąca sauna. Nie zabraknie śpiewanek!
Uwaga! W miejscu naszego noclegu pościel dodatkowo płatna 15 zł.
Dzień 2: Pętla na Pradziad 25km, 8h
Drugiego dnia zostawiamy duże plecaki na noclegu. Naszym celem jest najwyższy szczyt całego pasma – Pradziad (1491m), na którego szczycie znajduje się charakterystyczna wieża. Trasa ma ponad 20 km, ale widoki zrekompensują nam wszystko. Po przerwie na czeskie małe jasne, schodzimy w dół szlakiem niebieskim, by zejść do Koutów. Szlak biegnie malowniczą doliną rzeki Desny. Dzień kończymy fiestą i rozpakowywaniem prezentów w naszej chatce.
Dzień 3: Spacer do Loucna nad Desnou 7km, 2,5h
Pełni wrażeń, bez pośpiechu ruszamy szlakiem niebieskim, a potem czerwonym schodzimy do malowniczej miejscowości Loucna nad Desnou, a stamtąd busikiem wracamy do Kłodzka.
Trasa alternatywna:
Zbiornik Dlouhé Stráně 12 km, 5,5h (5,9km, 2:39h w jedną stronę)
Ciekawi?
Wejście na jedyne takie miejsce w Czechach- miejsce znalazło się na liście 7 cudów Republiki Czeskiej obok obiektów takich jak Most Karola czy praski Zamek na Hradczanach. Istnieje możliwość wjazdu wyciągiem!

Kto za to odpowiada?

Anna Jankowska i Marcin Służałek